Po horrorze na Suzuki Arenie Korona też w ekstraklasie

Poniedziałek, 30. maja 2022, godz. 07:36

Wobec 14 169 widzów na Suzuki Arenie w Kielcach rozegrano finał baraży Fortuna I ligi. Korona pokonała po dogrywce 3:2 (1:2, 2:2, 2:2) Chrobrego Głogów. Gole strzelili: Adam Frączczak 18, 64 z karnego,  Jacek Kiełb 119 – Mikołaj Lebedyński 38, Michał Rzuchowski 39 minuta. Mecz nie stał na wysokim poziomie, ale był nerwowy, zacięty, pełen fauli i miał dramatyczną ewolucję wyniku.

Bramki zdobywali rutyniarze ze średnią wieku sporo powyżej „trzydziestki”. Najsłabsi na boisku byli młodzieżowcy: w zespole gospodarzy Marcin Szpakowski, po którego błędach padły obydwa gole dla głogowian, a w zespole gości Dominik Piła, który nie wykorzystał wybornych okazji, a poza tym statystował. Ten, uchodzący za najlepszego młodzieżowca pierwszej ligi zawodnik, był już chyba myślami w Gdańsku, bo w następnym sezonie będzie zawodnikiem Lechii. Korona wróciła do ekstraklasy po dwóch latach. Wcześniej powroty na najwyższy szczebel rozgrywek odnotowały zespoły Miedzi Legnica i Widzewa.

Początek rozgrywek PKO Ekstraklasy zaplanowano na 15 lipca. W tym roku zostanie rozegranych 17 kolejek (do 13 listopada). Runda rewanżowa rozpocznie się 27 stycznia, a sezon zakończy się 27 maja 2023 roku. Turniej finałowy Mistrzostw Świata w Katarze, z udziałem reprezentacji Polski, rozegrany zostanie od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku.

W finałowym meczu barażowym w II lidze wobec 9 300 kibiców w Chorzowie tamtejszy Ruch pokonał aż 4:0 Motor Lublin. Gole zdobyli: Michał Mokrzycki 7 z karnego, Daniel Szczepan 26,68, 84 minuta. W 48 min. Rafał Król (Motor) nie wykorzystał karnego. „Niebiescy” w półfinale wygrali przy Cichej po dogrywce z Radunią Stężyca 1:0 po bramce Daniela Szczepana.