Wygrane sparingi najgroźniejszych konkurentów Widzewa

Niedziela, 23. stycznia 2022, godz. 09:00

W sobotę na boisku przy ul. Małachowskiego w Łodzi piłkarze Widzewa przegrali drugi tegoroczny sparing z drugoligową Chojniczanką 1:2. W miniony weekend najgroźniejsi konkurenci ekipy trenera Janusza Niedźwiedzia w Fortuna I lidze wygrali swoje mecze kontrolne.

Zacznijmy od zwycięstwa Arki na sztucznej nawierzchni Stadionu Narodowego w Gdyni z piątą w II lidze Olimpią Elbląg 2:1. To właśnie siódmych w tabeli gdynian będą podejmowali widzewiacy w Łodzi w ostatni weekend lutego w pierwszym meczu o ligowe punkty w 2022 roku. Gole dla drużyny trenera Ryszarda Tarasiewicza strzelili 19-letni Mateusz Stępień w 5 minucie oraz 18-letni Kacper Skóra w 79 minucie. Wyjściowy skład Arki: Kajzer – Lipkowski, Marcjanik, Bunoza, Valcarte – Stępień, Milewski, Aleman, Kobacki, Siemiaszko – Czubak. II połowa: Krzepisz – Hiszpański, Dobrotka, Memić, Zmorzyński – Skóra, Zieliński, Bednarski, Szymański, Predenkiewicz – Żebrowski. Zwracam uwagę, że zwycięzcy grali bez Huberta Adamczyka (zdobywcy jesienią 6 goli) oraz 37-letniego Markusa Viniciusa.

W Głogowie tamtejszy Chrobry przegrał z Miedzią Legnica 1:3. Gole dla lidera I ligi: Chuca 15, Patryk Makuch 21, Michał Zapolnik 33, a dla pokonanych Mateusz Bochnak 17 min.

Trzecia w tabeli Korona (4 pkt mniej od RTS) wygrała w Kielcach z dziesiątą w II lidze Wisłą Puławy 2:1 po golach Dawida Błanika w 39 i Piotra Malarczyka w 90 minucie. W pierwszej połowie najbardziej wysuniętym zawodnikiem drużyny trenera Leszka Ojrzyńskiego był Artur Amroziński (były widzewiak, jesienią grający w Lechii Tomaszów). Po przerwie w defensywie gospodarzy wystąpił Roberto Corral. Ten 24-letni Hiszpan podpisał kontrakt z Koroną do 30 czerwca  2023 roku.

Zimujący na dziewiątym miejscu ŁKS zwyciężył na boisku przy Minerskiej siódmy w II lidze Motor Lublin.  Goście pod wodzą trenera Marka Saganowskiego wygrywali po golu Filipa Wójcika w 15 minucie. Końcówka należała do łodzian, dla których bramki zdobyli Stipe Jurić 79 i Ricardinho w 86 minucie. Drużyna trenera Vicuny wznowi rozgrywki meczem w Jastrzębiu Zdroju z przedostatnim w tabeli GKS. Zaległy mecz z 20.kolejki u siebie z Puszczą łodzianie rozegrają 9 marca o godz. 18.

Rekordowe zwycięstwo w sparingu odniosła Odra w Opolu. Zajmujacy dziesiąte miejsce gospodarze pokonali trzecioligową Polonię Bytom 7:1. Gole dla pierwszoligowców: Arkadiusz Piech 4, Mateusz Marzec 49, 58, 63, 73, Tomas Mikinić 55 i Adam Żak 90 min.

Czwarte w pierwszoligowej tabeli Podbeskidzie przegrało na Słowacji z trzecim w tamtejszej ekstraklasie MFK Rużomberok 1:2. Lecz drużyna z Bielska-Białej prowadziła od pierwszej minuty po golu Kamila Bilińskiego (lidera strzelców I ligi). Bramki dla gospodarzy zdobyli: Martin Boda w 39 i Oliver Luteran w 58 minucie.

W Katowicach Gieksa zwyciężyła GKS Jastrzębie 2:1. Gole dla beniaminka zdobył Patryk Szwedzik w 54 i 63, a dla pokonanych Daniel Stancik w 52 min. W wyjściowym składzie zespołu gości grał wystawiony na listę transferową Łukasz Zejdler (były pomocnik m.in. Widzewa).

W Tychach szósty w tabeli tamtejszy GKS przegrał z liderem trzeciej grupy III ligi LKS Goczałkowice 0:2. W drugiej połowie w zespole pierwszoligowców grał Daniel Rumin, pozyskany z GKS Jastrzębie. W zwycięskiej drużynie obok Macieja Kazimierowicza (byłego pomocnika m.in. RTS) grał już stoper Adam Danch, pozyskany zimą z Arki.

W Sosnowcu w meczu kontrolnym pierwszoligowców Zagłebie przegrało z Puszczą Niepołomice 0:1, po trafieniu Rafaela Victora w 66 minucie. Ciekawe, że w zwycięskim zespole na lewej obronie wystąpiło dwóch byłych widzewiaków: w wyjściowej jedenastce Marcel Pięczek, a w drugiej połowie Piotr Mroziński.

W Krakowie drugoligowa Garbarnia pokonała Skrę Częstochowa aż 5:1. Aby przy takim wyniku końcowym było nieco śmieszniej, beniaminek pierwszej ligi prowadził od 7 minuty po karnym Mikołaja Kwietniewskiego.

Podczas zgrupowania w Mrągowie Stomil zwyciężył ostatniego w II lidze Sokoła Ostróda 2:0 (gole: Japończyk Shun Shibata 45 i Rafał Remisz 86 min). Przypominam, że w pierwszy weekend marca w Olsztynie wystąpi w pierwszym z siedmiu meczów wyjazdowych wiosny wicelider Fortuna I ligi z Łodzi.

Ciekawie podeszła do sparingów Resovia. W piątek w Rzeszowie przegrała z Siarką Tarnobrzeg 0:3, ale grała drużyna opartą na zawodnikach Centralnej Ligi Juniorów. W sobotę w Niecieczy rzeszowianie pokonali drugoligowego Hutnika Kraków 2:0 po golach Jakuba Wróbla w 5 i Bartosza Jarocha w 40 minucie.