REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 202
2 wiesia 189
3 mario74... 189
4 Jazz_1910 188
5 conrado... 186
6 RTSAdri... 184
7 siwy071910 182
8 robert77u 181
9 przemyk79 176
10 wirgiliusz 171
REKLAMA
 
Norweg Hansen pierwszym tegorocznym transferem Widzewa
 
Piątek, 21. stycznia 2022, godz. 19:58

Już od kilku tygodni było wiadomo, że Widzew chce pozyskać piłkarza z Eliteserien, czyli norweskiej ekstraklasy. W piątek, 21 stycznia, oficjalnie ogłoszono w portalu klubowym widzew.com, że sfinalizowano kontrakt z 27-letnim Kristofferem Normannem Hansenem. Umowa jest zawarta do końca obecnego sezonu z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. To pierwszy tegoroczny transfer RTS.

Urodzonego w Larvik zawodnika trenował początkowo ojciec. Ostatnio grał jako lewy napastnik w Sandefjord, dziesiątym zespole zakończonych 12 grudnia rozgrywek tamtejszej ekstraklasy. Jego drużyna wygrała 3 mecze mniej od znanego z występów w europejskich pucharach Rosenborg. Tytuł wywalczył Bode/Glimt, a wicemistrzem zostało Molde. Nowy widzewiak strzelił 7 goli i zaliczył 8 asyst. Na norweskiej liście strzelców zajął 19. lokatę. Ostatnie trafienie odnotował 21 listopada (z Brann 2:2).
REKLAMA

 

Widzewski Norweg przyleciał do Łodzi w środę razem ze swoją dziewczyną. Przeszedł badania medyczne i w piątek już trenował z nowymi kolegami na boisku Łodzianki i był gościem WidzewTV. Zaliczył nawet spacer po Piotrkowskiej.

Z wywiadu dla klubowego portalu wynika, że jest gotowy do wsparcia planu powrotu RTS do ekstraklasy i zna wyzwania, jakie tej wiosny stoją przed nim i zespołem. Stadion bardzo mu się podoba. Możemy podpowiedzieć, że na tym obiekcie grał już najsłynniejszy norweski piłkarz, o którego teraz walczy elita klubowa Europy, czyli Erling Haaland (Borussia Dortmund). Ten napastnik wystąpił dwukrotnie przy al. Piłsudskiego w maju 2019 roku w finałach młodzieżowych mistrzostw świata w meczach Norwegii z Urugwajem oraz Nową Zelandią.

Hansen jest teraz jednym z pięciu obcokrajowców obecnej drużyny RTS (obok Czecha Hanouska, Włocha Montiniego, Portugalczyka Nunesa i Hiszpana Villaneuvy).

Nie będzie pierwszym Norwegiem w widzewskiej drużynie, bo w rozgrywkach ekstraklasy sezonu 2000/01 grali dwaj obrońcy z krainy fiordów: Kennet Karlsen (4 mecze) oraz Vidar Evensen (3 występy).


Nowemu widzewiakowi życzymy udanych występów w Widzewie. Najpierw w sparingach, później gola w meczu ligowym z Arką Gdynia w Łodzi i zwycięskiego przywitania z polską ekstraklasą.           
 

Bogusław Kukuć