Wpadka GKS Tychy ze Stomilem kończy trzynastą kolejkę

Poniedziałek, 18. października 2021, godz. 20:03

Poniedziałkowy mecz kończący trzynastą kolejkę Fortuna I ligi w Tychach zakończył się sensacyjną porażką tamtejszego GKS   ze Stomilem Olsztyn 1:2 (0:2). Przecież drużyna trenera Artura Derbina odnotowała dziewięć z rzędu mecze bez porażki. A wydawało się, że wykorzysta wpadkę Korony w Kielcach i zrówna się punktami z wiceliderem.

Olsztynianie wygrali w tym sezonie pierwsze spotkanie wyjazdowe i w tej sytuacji bez zwycięstwa na boiskach rywali pozostają już tylko GKS Katowice, Górnik Polkowice i GKS Jastrzębie. W sukcesie Dumy Warmii przesądziły gole stopera Macieja Dampca w 9 minucie oraz Łukasza Monety w 27 minucie. Ten drugi jest pozyskany latem właśnie z GKS Tychy. Wydłuża zatem listę piłkarzy, którzy strzelają gole byłej swojej drużynie i trenerowi.

Szanse odwrócenia biegu wydarzeń i znów uratowania choćby punktu w końcówce spotkania miał Łukasz Grzeszczyk, ale kapitan gospodarzy nie wykorzystał karnego w 53 minucie. Dopiero w doliczonym czasie Gracjan Jaroch zdobył honorową bramkę dla gospodarzy.

Po trzynastej kolejce powiększyło się grono piłkarzy, którzy otwierają listę najskuteczniejszych strzelców tego sezonu z dorobkiem 6 goli. Do Karola Czubaka (Arka Gdynia), Jakuba Łukawskiego (Korona Kielce) i Szymona Sobczaka (Zagłębie Sosnowiec) dołączyli Daniel Rumin (zdobył 3 bramki dla GKS Jastrzębie w zwycięskim meczu z Górnikiem Polkowice) oraz Patryk Makuch (trafił w spotkaniu z Zagłębiem w Legnicy wygranym przez Miedź 4:0).

Szóstą lokatę z 5 bramkami dzieli pięciu zawodników: Kamil Biliński (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Krzysztof Drzazga (Miedź), Bartosz Guzdek (Widzew), Mikołaj Lebedyński (Chrobry) i Mateusz Piątkowski (Górnik Polkowice).