Janusz Niedźwiedź w ósemce nowych trenerów I ligi

Poniedziałek, 26. lipca 2021, godz. 08:23

W najbliższy piątek, 30 lipca, o godz. 18 mecz w Opolu między Odrą i Miedzią Legnica inauguruje rozgrywki nowego sezonu Fortuna I ligi piłkarskiej. W łódzkiej premierze w niedzielę, 1 sierpnia o godz. 12.40 na stadionie przy al. Piłsudskiego Widzew podejmował będzie Sandecję Nowy Sącz.

W letniej przerwie między sezonami aż 8 klubów pierwszoligowych zmieniło trenerów. W tej ósemce są obaj byli mistrzowie Polski z Łodzi. 18 czerwca Widzew objął 39-letni Janusz Niedźwiedź, a trzy dni później nowym szkoleniowcem ŁKS został dziesięć lat starszy Jose Antonio Vicuna. Pozostali nowi trenerzy to: Jacek Trzeciak (w GKS Jastrzębie), Paweł Barylski (w Górniku Polkowice), Wojciech Łobodziński (w Miedzi Legnica), Piotr Jawny (w Podbeskidziu Bielsko-Biała), Jacek Rokosa (w Skrze Częstochowa) oraz Adrian Stawski (w Stomilu Olsztyn).

Wśród pierwszoligowych trenerów najmłodszy będzie prowadzący częstochowskiego beniaminka 36-letni Jacek Rokosa, a najstarszy szkoleniowiec Zagłębia Sosnowiec 54-letni Kazimierz Moskal. Nadal najdłużej pracującym w tym samym klubie na szczeblu rozgrywek centralnych pozostaje 51-letni Tomasz Tułacz, który prowadzi Puszczę Niepołomice od 13 sierpnia 2015 roku.

Łódzkie kluby zakończyły letnie sparingi zwycięstwami u siebie z drugoligowcami: w piątek ŁKS pokonał 3:0 Znicz Pruszków, a w sobotę Widzew zwyciężył Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:0.

Wyniki meczów kontrolnych pierwszoligowców Widzewiak.pl podawał na bieżąco i dziś informujemy tylko o dwóch sparingach kończących przygotowania do nowego sezonu. W Legnicy w meczu dwóch klubów I ligi Miedź wygrała z Chrobrym Głogów 2:0 po golach Krzysztofa Drzazgi w 62 min oraz najniższego z piłkarzy nie tylko pierwszoligowych 32-letniego Marcina Garucha (mierzącego 154 cm wzrostu) w 69 minucie.

Ciekawy przebieg miał ostatni test spadkowicza z ekstraklasy w Bielsku-Białej, gdzie Podbeskidzie zremisowało z drugoligową Garbarnią 4:4. Gospodarze przegrywali już 0:3, ale zdołali uniknąć porażki po golach Kamila Bilińskiego w 50 i 75 minucie, Kacpra Wełniaka w 57 min oraz znanego kibicom Widzewa Kacpra Gacka w 85 minucie z karnego. Dodajmy, że w defensywie Podbeskidzia wystąpili były widzewiak Konrad Gutowski i pozyskany z Polkowic Maciej Kowalski – Haberek, którego Niedźwiedziowi przedstawiać nie trzeba. Do przerwy na skraju drugiej linii grał Hiszpan Joan Roman (w poprzednim sezonie 9 goli dla Miedzi w 30 pierwszoligowych meczach).