REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 202
2 wiesia 189
3 mario74... 189
4 Jazz_1910 188
5 conrado... 186
6 RTSAdri... 184
7 siwy071910 182
8 robert77u 181
9 przemyk79 176
10 wirgiliusz 171
REKLAMA
 
Dla niektórych widzewiaków ostatni sprawdzian będzie pierwszym
 
Środa, 21. lipca 2021, godz. 07:45

We wtorek wznowili zajęcia piłkarze Widzewa po sobotnim powrocie ze zgrupowania w Woli Chorzelowskiej. Po badaniach lekarskich trenowano dwukrotnie. Nowym trenerem przygotowania motorycznego został Andrzej Kasprzak, który wcześniej pełnił tę funkcję w Lechu Poznań.

Trenował już pozyskany ostatnio stoper Tomasz Dejewski, który nie jest jedynym widzewiakiem, dla którego ostatni sparing w sobotę w Łodzi z Pogonią Grodzisk Mazowiecki będzie pierwszym meczem kontrolnym w drużynie prowadzonej przez Janusza Niedźwiedzia. Liczymy, że lista zawodników Widzewa, która wystąpiła w letnich sparingach, jeszcze się wydłuży (dotąd grało 23 piłkarzy, ale tylko 13 we wszystkich czterech). W środę, czwartek i piątek ekipa RTS będzie trenowała przed południem.
REKLAMA


Łukasz Morawski został delegowany przez Radę Nadzorczą Sandecji do tymczasowego pełnienia funkcji prezesa po rezygnacji Arkadiusza Aleksandra. Widzew podejmuje zespół z Nowego Sącza w meczu inauguracyjnym sezonu 2021/22 Fortuna I ligi w niedzielę, 1 sierpnia o godz.12.40. Sandecja rozegra ostatni sparing (zamknięty dla kibiców i mediów) w piątek o godz. 12 w Kielcach z Koroną, która nie przegrała żadnego letniego sprawdzianu.

Kolejne zmiany w Stomilu. Olsztyński pierwszoligowiec podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia z 33-letnim napastnikiem Szymonem Lewickim (7 goli w 27 meczach GKS Tychy). Po przedłużeniu kontraktu o 3 lata z Wisłą Płock został wypożyczony do Stomilu na rok z opcją skrócenia 21-letni obrońca Beniamin Czajka. Duma Warmii rozwiązała za porozumieniem stron kontrakt z 23-letnim bramkarzem Vjaceslavsem Kudrjacevsem, wypożyczonym wiosną do Widzewa.

Resovia odniosła zwycięstwa we wszystkich 5 meczach kontrolnych. Ciekawe jak rzeszowianie się spiszą w sobotnim sparingu z Wieczystą. Konfrontację drużyny prowadzonej przez trenera Radosława Mroczkowskiego z krakowskim zespołem Franciszka Smudy chętnie bym obejrzał. Pierwszoligowcy z Rzeszowa podpisali roczny kontrakt z opcją przedłużenia z 22-letnim pomocnikiem  Markiem Mrozem (3 gole w 33 meczach GKS Jastrzębie).

Po 4 porażkach po raz pierwszy nie przegrała sparingu Puszcza, która zremisowała w Połańcu z trzecioligowymi Czarnymi 1:1. Tomasz Tułacz, najdłużej trenujący klub na szczeblu centralnym (od 13 sierpnia 2015 roku) przedłużył kontrakt o następne 3 lata. Drużynie, która wygrała klasyfikację Pro Junior System i zajęła trzynastą lokatę w I lidze, Widzew nie potrafił strzelić gola (0:1 w Niepołomicach i 0:0 w łódzkim rewanżu). Trudno nie mieć nadziei, że „do trzech razy sztuka”.

Wzmacnia się Skra Częstochowa. Beniaminek I ligi pozyskał 25-letniego byłego pomocnika m.in. Rakowa Dominika Bronisławskiego (6 bramek w 16 meczach dla trzecioligowej Stali Brzeg). Z częstochowskim klubem podpisał także roczny kontrakt 30-letni obrońca Łukasz Winiarczyk (1 gol w 20 meczach Odry Opole).

Nowym zawodnikiem innego beniaminka I ligi Górnika Polkowice został Adrian Purzycki, który zawarł roczną umowę (23-letni pomocnik w minionym sezonie strzelił dla Miedzi Legnica jednego gola w 16 spotkaniach I ligi).

Z ŁKS odszedł 29-letni Serb Dragoljub Srnić (1 gol w 13 meczach), a z Chrobrego 30-letni obrońca  Kamil Juraszek, który po rozegraniu 13 spotkań w głogowskim klubie zasili czwartoligową Lechię Dzierżoniów.

Bogusław Kukuć