Wygrana i 4 gole pierwszych rywali ligowych Widzewa

Niedziela, 18. lipca 2021, godz. 20:12

Piłkarze Widzewa wrócili do Łodzi po tygodniowym zgrupowaniu w Woli Chorzelowskiej, które zakończyło się sparingiem ze Stalą Rzeszów, zremisowanym 1:1.

Z ekipy RTS najbardziej wsparcia potrzebuje Karol Czubak, którego kontuzja eliminuje z treningów aż na 6 tygodni. W czterech meczach kontrolnych ten napastnik nie zagrał nawet minuty. Zresztą także sprawdzianu formy nie mieli dwaj inni rekonwalescenci Daniel Tanżyna oraz Przemysław Kita.

W sobotę, 24 lipca, ekipa RTS zmierzy się w Łodzi w ostatnim meczu kontronym z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Beniaminek II ligi grał w sobotę w Skierniewicach, gdzie zremisował 0:0 z trzecioligową Unią.

Tymczasem rozpoczyna się odliczanie dni do premiery nowego sezonu Fortuna I ligi. W inauguracyjnym meczu Widzew podejmował będzie w niedzielę, 1 sierpnia, o godz. 12.40 na stadionie przy al. Piłsudskiego Sandecję.

Rywale z Nowego Sącza grali w Niepołomicach z innym pierwszoligowcem Puszczą, zwyciężając tam 4:2, choć przegrywali od 10 minuty po samobójczym golu Tomasza Boczka. Kolejne bramki zdobyli: Maciej Małkowski w 28 z karnego,  Jakub Wawszczyk 29, Dawid Blanik w 66, Dawid Wolny 80 z karnego oraz dla gospodarzy Bartosz Włodarczyk  w 90 min. Ten ostatni podpisał dwuletni kontrakt z Puszczą (27-letni pomocnik strzelił 13 goli w 30 meczach trzecioligowych dla MKS Kluczbork). W obu drużynach grało kilku zawodników z przeszłością w RTS.

Puszcza: Kobylak – Aftyka, Hladik, Bardanca, Pięczek – Serafin, Mroziński, Boguski, Tomalski – Thiakane, Kobusiński. Grali też: Domagała, Strózik, Górski, Włodarczyk, Klisiewicz, Kalemba, Dziadosz.

Sandecja: Pietrzkiewicz – Wawszczyk, Boczek, Rudol, Kobryń ­– Kasprzak, zawodnik testowany, Zych, Małkowski, Chmiel –  Dikow. Druga połowa: Pietrzkiewicz – Basta, Boczek, Piter-Bućko, Słaby – zawodnik testowany, Sovsić, Prochownik, Błanik, Walski – Wolny.

Korona wydaje się być mocniejsza niż w poprzednim sezonie. Po zwycięstwach w meczach kontrolnych na Suzuki Arenie (m.in. z Widzewem 2:0) kielczanie wprawdzie nie wygrali, ale remis 2:2 w kolejnym sparingu w Łodzi z ŁKS ujmy nie przynosi. Tym bardziej, że w ligowych rozgrywkach łodzianie dwukrotnie pokonali Koronę (2:0 i 2:1). W sobotę grano 3 razy po 45 minut, a gole zdobyli: Antonio Dominguez 21, Maciej Wolski 98 – Adam Frąszczak 29, 32 min.

W Opalenicy Arka zremisowała z dziewiątą w lidze czeskiej Sigmą Ołomuniec 1:1. Gdynianie prowadzili po golu Mateusza Żebrowskiego w 12 min, lecz Roman Hubnik w 71 min wyrównał.

W Jastrzębiu GKS wygrał po 2:0 z Odrą Opole (Michał Bojdys 77, Łukasz Zejdler 84  min karny) oraz z trzecioligowymi rezerwami Górnika Zabrze (Daniel Szymczak 81, Mateusz Słodowy 83 min). Gospodarze podpisali roczny kontrakt z 23-letnim obrońcą Wojciechem Mazurowskim (w 28 meczach drugoligowych strzelił gola dla Sokoła Ostróda).

W Grodzisku Wielkopolskim Chrobry przegrał z drugoligową Chojniczanką 1:3, choć pierwszoligowcy z Głogowa prowadzili od 14 min po golu Dominika Piły.

Także w Kaliszu drugoligowcy KKS pokonali 3:2 pierwszoligowego Górnika Polkowice. Bramki dla beniaminka zdobyli Eryk Sobków 39 i zawodnik testowany w 47 min.

Zwycięski serial w sparingach przedłużyła Resovia, która w Rzeszowie wygrała z Hutnikiem Kraków 2:1 po golach Bartłomieja Wasiluka  w 27 i Jakuba Wróbla w 52 min.

W Sosnowcu Zagłębie zremisowało z beniaminkiem I ligi GKS Katowice 2:2 (Patryk Królczyk 17 samobójczy, Szymon Sobczak 67 – Filip Szymczak 11, Bartosz Jaroszek 48 min).

W Tychach GKS przegrywał ze spadkowiczem z czeskiej ekstraklasy Slezaky FC Opawa, ale Sebastian Steblecki trafieniem w 87 min uratował remis 1:1.

Miedź przebywa na zgrupowaniu w Szamotułach. W sparingu w Poznaniu pierwszoligowcy z Legnicy przegrali aż 0:4 z Lechem. Grano dwa razy po 120 minut.

W niedzielę w Konopiskach sparing grały kluby z Częstochowy: pierwszoligowa Skra przegrała z Rakowem 0:2. Dzień po wygranej karnymi z Legią przy Łazienkowskiej  i zdobyciu Spuperpucharu Polski, wystawienie tak silnego składu przez wicemistrzów Polski jest ewenementem (m.in. grali Petrasek, Wilusz, Ivi Lopez, Wdowiak, Poletanović, Gutkovskis, Veira, Szelągowski).

Zdegradowane z ekstraklasy Podbeskidzie zremisowało w Krakowie sparing z Wisłą 1:1 (Yew Yeboah 3 – Kamil Biliński 29 min). Cały mecz na prawej pomocy pierwszoligowców grał Konrad Gutowski, a do 68. minuty na lewej stronie drugiej linii wystąpił Kacper Gach. Widzewiacy będą musieli czekać na spotkanie z byłymi kolegami do ostatniej kolejki rundy, kiedy łodzianie zagrają w Bielsku-Białej.

Chyba najbardziej intrygujący kontrakt zawarło właśnie Podbeskidzie. Klub z Bielska podpisał roczną umowę z 35-letnim obrońcą z Zimbabwe Costą Nhamoinescu , który grał ostatnio w Indiach (2 gole w 16 meczach Kerala Blasters FC), ale wcześniej był zawodnikiem Zagłębia Lubin i mistrzem Czech 2014 w Sparcie Praga.