Szansa RTS na kolejny komplet punktów w pościgu za czołówką

Sobota, 27. marca 2021, godz. 19:19

Piłkarze rozegrali już 7 spotkań 22.kolejki Fortuna I ligi. W niedzielę czeka na nas tylko tzw. telewizyjny mecz w Łodzi, gdzie o godz. 12.40 Widzew (31 pkt) podejmował będzie GKS Jastrzębie (19 pkt). PZPN przełożył jedno spotkanie w Gdyni Arka – Bruk Bet ze względu na występ zawodnika z Niecieczy w reprezentacji młodzieżowej.

Łodzianie są jedyną obok Sandecji drużyną, która nie przegrała w tym roku żadnego meczu pierwszoligowego. Stoją przed szansą trzeciego z rzędu zwycięstwa oraz zdobycia po raz drugi kompletu 6 punktów z rywalem, którego ekipa RTS pokonała jesienią 1:0 (w poprzedniej kolejce po raz drugi w tym sezonie wygrała ze Stomilem). Widzew wystąpi bez rekonwalescentów Krystiana Nowaka i Karola Czubaka, którzy trenują indywidualnie. Mecz poprowadzi arbiter ekstraklasy 45-letni Jarosław Przybył z Kluczborka.

Ciekawe czy rezultaty tej kolejki wpłyną mobilizująco na drużynę z al. Piłsudskiego. A mimo przełożenia meczu lidera padły wyniki, które wskazują na problemy wielu zespołów mających ambicje awansu. Przed Widzewem stoi szansa odrobienia kolejnych strat do ścisłej czołówki i awansu na siódme miejsce.

W jedynym piątkowym spotkaniu w Kielcach Korona zremisowała 0:0 z Miedzią. To trzeci mecz spadkowiczów z ekstraklasy pod wodzą trenera Kamila Kuzery. Kielczanie nie stracili w tych meczach gola i widać, że nie rezygnują z awansu do strefy barażowej. W drugiej połowie zdominowali rywali z Legnicy, którzy bronili tylko punktu. Nawet 10 minut przed końcem zmieniony został Kamil Zapolnik (wicelider strzelców).

Zaskakująco jednostronny był mecz w Radomiu, w którym Radomiak zrewanżował się za jesienną przegraną w Łęcznej, wygrywając aż 3:0. Efektowny był zwłaszcza pierwszy gol z 18 metrów strzelony w 29 minucie w okienko lewą nogą przez Karola Angielskiego, którym powinno się także straszyć niegrzeczne dzieci kibiców Widzewa. Pozostałe bramki zdobyli Mateusz Radecki 47 i Damian Gąska w 56 min. To druga porażka z rzędu wicelidera. Trener Kamil Kiereś już w 58 min. wyczerpał limit 5 zmian (m.in. posadził na ławce Maka, Wojciechowskiego oraz Mizierskiego, który dotąd grał wszystkie pełne mecze).

Bez punkty wraca z Nowego Sącza trzeci w tabeli ŁKS. Rewelacyjna Sandecja wykorzystała bez litości brak w ekipie łodzian odsuniętego za kartki Pirulo, leczącego uraz Ricardinho i wygrała 2:1. Gole strzelili: Kamil Ogorzały w 33 i Michał Piter-Bućko w 90 min z karnego oraz dla pokonanych Duńczyk Mikkel Rygaard w 63 min. To druga porażka łódzkich spadkowiczów z ekstraklasy w tym roku.

Resovia po wodzą Radosława Mroczkowskiego dzielnie walczy z czołówką i zapewne uniknie degradacji. Tym razem w Rzeszowie beniaminek bezbramkowo zremisował z czwartym w tabeli GKS Tychy. Dla gości to już trzeci kolejny mecz bez wygranej.

Chrobry też miał aspiracje gry w barażach. W tym roku pierwszej porażki doznał w Łodzi z RTS, a  teraz niespodziewanie przegrał w Głogowie 0:2 z Puszczą. Czyli dokładnie tyle samo, ile jesienią w Niepołomicach. W sobotę oba gole strzelił 24-letni obrońca Jakub Bartosz w 8 i 27 minucie. Od 59 minuty gospodarze grali w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce Marcela Ziemanna. W zwycięskim zespole cały mecz rozegrał wypożyczony z RTS Marcel Pięczek.

Wygląda na to, że piłkarze GKS Bełchatów nie zamierzają być „chłopcami do bicia”. Po bezbramkowym remisie w Tychach, wywalczyli kolejny remis. Przy Sportowej w spotkaniu z Odrą Opole było 1:1. Drużyna trenera Marcina Węglewskiego prowadziła nawet od 27 minuty po trafieniu Damiana Hilbrychta (strzelił latem gola Legii w meczu Pucharu Polski). Wyrównał w 47 minucie Tomas Mikinić, ale czołowa szóstka oddala się od opolan.

W 23. kolejce  w sobotę 3 kwietnia Widzew zmierzy się w Sosnowcu z Zagłębiem, które odniosło pierwsze tegoroczne zwycięstwo. Na Stadionie Ludowym gospodarze wygrali ze Stomilem 2:1, choć od 3 minut przegrywali po karnym Jakuba Mosakowskiego. Bramki dla drużyny trenera Kazimierza Moskala zdobył Joao Oliveira w 34 i 47 minucie. Portugalczyka nie trzeba przedstawiać widzewiakom, bo właśnie on strzelił gola w meczu przy al. Piłsudskiego Widzewowi, kiedy łodzianie grali w dziesiątkę od 14 minuty (skończyło się remisem 1:1). Z RTS nie zagra Szymon Sobczak, który w 89 min. ujrzał czerwoną kartkę po brutalnym faulu.