W Fortuna I lidze nie ma już niepokonanych drużyn

Środa, 18. listopada 2020, godz. 20:22

W środę aż dwanaście zespołów Fortuna I ligi odrabiało zaległości meczowe, wynikające z odwołania spotkań z powodu pandemii.

W samo południe rozegrano pierwszy w tym sezonie mecz w Rzeszowie, gdzie zespół beniaminka Resovii zremisował bezbramkowo z Sandecją. Dla gości był to pierwszy punkt wywalczony poza Nowym Sączem, ale nadal drużyna trenera Dariusza Dudka zajmuje ostatnie miejsce.

W Gdyni Arka pokonała Zagłębie Sosnowiec 2:0 po golach Juliusza Letniowskiego z karnego w 43 minucie oraz Mateusza Żebrowskiego w 79 min. To pierwsza przegra gości pod wodzą nowego trenera Kazimierza Moskala.

Nadal słabo gra w Kielcach Korona. Spadkowicze z ekstraklasy przegrali ze Stomilem 1:3 (Themistoklis Tzimopoulos 77 – Damian Byrtek 23, Wojciech Łuczak 41, Koki Hinokio 89 min. Wynik jest o tyle zaskakujący, że goście z Olsztyna przyjechali bez 5 piłkarzy, którzy zostali izolowani ze względu na dodatni wynik testów na wirusa SARS-CoV-2.

Najbardziej zacięty i ciekawy w końcówce był mecz w Głogowie, w którym Chrobry przegrał z Odrą 2:3 (Michał Ilków-Gołąb 18, Maksymilian Banaszewski 85 – Mateusz Kamiński 50, Konrad Nowak 82, Arkadiusz Piech 90 min). Opolanie wygrali już cztery spośród pięciu meczów na stadionach rywali i umocnili się na czwartym miejscu w tabeli.

W jedynym meczu przełożonym z ósmej kolejki w Niepołomicach Puszcza znów wygrała 1:0. Gola strzelił Konrad Stępień w 40 minucie. Gospodarze zepchnęli Widzew na dziewiąte miejsce w tabeli. W trzech z rzędu meczach drużyna trenera Kamila Kieresia zdobyła tylko jeden punkt, choć nadal zajmuje trzecią lokatę.

W ostatnim wczorajszym meczu w Radomiu tamtejszy Radomiak pokonał ŁKS 1:0. To  pierwsza przegrana klubu z Alei Unii w tym sezonie. Gola strzelił w 86 minucie Leandro z karnego (po faulu Macieja Dąbrowskiego na Damianie Gąsce).  Łódzki lider zachował przewagę punktu nad wiceliderem Bruk Betem. Radomiak awansował na szóste tzw. barażowe miejsce.

PZPN przełożył zaległe spotkanie z dziesiątej kolejki Puszcza – Bruk Bet na 25 listopada. Jest to jedyna zaległość meczowa wśród pierwszoligowców. Następną kolejkę otworzy piątkowy mecz Bruk Bet – Widzew w piątek o godz. 17.40 w Niecieczy.