Bruk Bet Nieciecza liderem Fortuna I ligi

Środa, 4. listopada 2020, godz. 15:21

W zaległym meczu ósmej kolejki Fortuna I ligi w Głogowie tamtejszy Chrobry przegrał 0:2 z Bruk Betem Nieciecza. Gole strzelili: Roman Gergel w 23 min oraz Kacper Śpiewak w 60 min. Od 71 minuty gospodarze grali w osłabieniu po usunięciu z boiska Tomasza Cywki. To trzecia wygrana w trzecim meczu na boiskach rywali drużyny z gminy Żabno (wszystkie bez straty gola!). Zespół trenera Mariusza Lewandowskiego został nowym liderem tabeli – 24 pkt (o 2 punkty więcej od ŁKS). Słowak Gergel umocnił się na czele listy strzelców – 8 bramek. Do 83. minuty w zespole lidera grał pozyskany latem z Widzewa Adam Radwański.

Jedenastą kolejkę pierwszoligowców rozpoczną o godz. 17.40 dwa piątkowe mecze Miedź – Widzew w Legnicy oraz Stomil – Radomiak w Olsztynie.

W 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski w Wodzisławiu Śląskim Puszcza Niepołomice pokonała GKS Jastrzębie 2:0 po golach Huberta Tomalskiego w 38 minucie oraz Marcina Stefanika w 86 min z karnego. Dotąd do lutowej trzeciej rundy PP awansowało 9 klubów: Lech Poznań, Górnik Zabrze, Raków Częstochowa i Warta Poznań (wszystkie z ekstraklasy), ŁKS, Radomiak, Łęczna i Puszcza (czwórka drużyn z I ligi) oraz drugoligowa Chojniczanka.