Pucharowy rywal RTS nie zagra w Lidze Europy

Czwartek, 1. października 2020, godz. 23:19

W piątek o godz. 13 w Nyonie odbędzie się losowanie grup Ligi Europy. Honoru polskiego futbolu klubowego będzie bronił tylko Lech. Poznaniacy w imponującym stylu wygrali wszystkie mecze kwalifikacyjne z fenomenalnym bilansem goli 13-1.

W czwartek wicemistrzowie Polski pokonali 2:1 Charleroi SC grając na stadionie lidera ligi belgijskiej (bez udziału publiczności). Gole dla poznaniaków strzelili Dani Ramirez w 34 min oraz Tymoteusza Puchacz w 41 min, a dla pokonanych Mamadou Falla w 56 min.

Obie bramki dla podopiecznych trenera Dariusza Żurawia zostały zdobyte po strzałach lewą nogą zza pola karnego. Kilka znacznie lepszych wyśmienitych sytuacji bramkowych poznaniacy zmarnowali. W 50 minucie Filip Bednarek obronił karnego, a od 77 minuty za dwie żółte kartki wykluczony został kapitan zwycięzców Lubomir Satka.

Ten wyczyn nie uskrzydlił Legii, która przy Łazienkowskiej przegrała 0:3 (0:0) z mistrzem Azerbejdżanu Qarabag Agdam. Goście wręcz zdeklasowali mistrzów Polski, a po przerwie gole strzelili Patrick Andrade, Abdellah Zoubir i Filip Ozobić. Stosunkowo najlepiej wypadł bramkarz Artur Boruc.

Jak widać, wielkie znaczenie ma fakt, że azerski klub zaliczył siódmy z rzędu awans do europejskich pucharów, w których Legia grała ostatnio wiosną 2017 roku. Goście imponowali spokojem i zgraniem. Gospodarze grali pierwszy raz w tym składzie, bo trener Czesław Michniewicz wystawił zaskakującą wyjściową jedenastkę opartą na pozyskanych ostatnio zawodnikach, którzy są zupełnie bez formy np. Juranović, Valencia, Kapustka czy Lopes.

W tej sytuacji główną uwagę Legia poświęci zapełnieniu coraz większej luki w klubowych finansach, a sportowo skupi się na walce o utrzymaniu tytułu mistrzowskiego i wywalczeniu Fortuna Pucharu Polski. I to nie jest dobra wiadomość dla Widzewa, z którym ma walczyć w 1/16 finału PP w ostatni weekend października w Łodzi.

Sympatycy RTS liczyli, że stołeczny klub będzie przystąpi do gry przy Piłsudskiego po dwóch trudnych meczach: debiucie w Lidze Europy 22 października oraz w spotkaniu w 8. kolejce PKO Ekstraklasy w Szczecinie z Pogonią 24 albo 25 października. Tymczasem element uwikłania legionistów w rywalizację o europejskie puchary odpadł.

Natomiast ćwierćfinały okręgowego Pucharu Polski zostaną rozegrane w środę, 21 października. Rezerwy Widzewa będą wtedy gospodarzem meczu z LKS Różyca na boisku przy ul.Małachowskiego. Pozostałe spotkania na tym szczeblu: Ner Poddębice - KS Kutno, GKS Ksawerów - ŁKS II oraz Victoria Rąbień - Sokół Aleksandrów.