Drugie zwycięstwo Puszczy, niedzielnych rywali Widzewa

Środa, 30. września 2020, godz. 21:22

Okazuje się, że w szóstej kolejce Fortuna I ligi nie powiodło się nie tylko gospodarzom dwóch wtorkowych spotkań. W środowych 7 meczach u siebie zwyciężyły tylko dwa zespoły.

Problemy RTS z grą w dziesiątkę prawie w całym meczu oglądaliśmy w Łodzi, gdzie Widzew zremisował z Zagłębiem Sosnowiec 1:1. Łodzianie pokazali jednak charakter i w osłabieniu zdołali wyrównać. Patryk Mucha jako czwarty widzewiak w tym sezonie strzelił gola. Dla obu stron był to pierwszy remis w tych rozgrywkach.

O sensacyjnej porażce Arki w Gdyni z GKS Tychy 0:2 zadecydowały trafienia Bartosza Biela w 18 minucie i Krzysztofa Wołkowicza w 67 min. Obaj ci piłkarze opuścili wiosną GKS Bełchatów idąc śladem trenera Artura Derbina.

W tej sytuacji jednym zespołem z kompletem 6 zwycięstw jest ŁKS, który wygrał w Bełchatowie 3:1, choć GKS prowadził po golu Patryka Makucha w 10 min. Wyrównał 6 minut później Łukasz Sekulski (już 5 trafień tego napastnika), a później dwie bramki strzelił Pirulo. W 66. min karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Waldemar Gancarczyk. Lidder z Alei Unii strzelił już 18 goli.

Pierwszym gospodarzem, który w środę wykorzystał atut własnego boiska jest zespół Odry, który pokonał Resovię 1:0, a gola strzelił Arkadiusz Piech, który piłkarskie nazwisko zdobywał w barwach Widzewa. To piąte z rzędu zwycięstwo opolan i piąta kolejna przegrana rzeszowskiego beniaminka.

Najefektowniej zaprezentował się jednak Bruk Bet, który wygrał w Kielcach wygrał tylko 3:0. Był to najmniejszy wymiar kary, bo przewaga gości z Niecieczy nad Koroną była miażdżąca. Zwycięzcy stracili w 6 kolejkach zaledwie jednego gola. To druga porażka do zera spadkowicza z ekstraklasy na kieleckim stadionie (wcześniej z Łęczną 0:2).

Miano drużyny niepokonanej zachowała Łęczna reisując 1:1 z Chrobrym. Mistrz poprzedniego sezonu II ligi przegrywał w Głogowie 0:1 po samobójczej bramce Marcina Stromeckiego, ale 10 minut przed końcem wyrównał Bartosz Śpiączka, który zdobywał po bramce we wszystkich kolejkach z wyjątkiem trzeciej.

Bez punktu pozostaje nadal Sandecja, która uległa w Nowym Sączu Stomilowi aż 1:4. To drugie z rzędu zwycięstwo klubu z Olsztyna. Zamykająca tabelę Sandecja straciła najwięcej goli (już 16).

Widzew zagra w niedzielne południe w Niepołomicach, gdzie tamtejsza Puszcza wygrała drugi mecz. Pokonała GKS Jastrzębie 2:1. O sukcesie gospodarzy zadecydowało ostatnie 10 minut. Bramki zdobyli wtedy: Hubert Tomalski w 85, Karol Sławski w 85 oraz dla pokonanych Daniel Szczepan z karnego w 90 min.

Drugiej porażki z rzędu doznał Radomiak, ulegając w Pruszkowie Miedzi Legnica 0:2. To nie jedyne zmartwienie pokonanych. U jednego z piłkarzy wykryto obecność zakażenie wirusem SARS-Cov-2. Zawodnik został odizolowany od reszty zespołu.