Karol Czubak strzelcem dwóch goli w remisowym sparingu z Rakowem

Sobota, 5. września 2020, godz. 18:04

W sobotnie południe Widzew rozegrał w Konopiskach koło Częstochowy zamknięty sparing z Rakowem, remisując 2:2 (1:2) z zespołem ekstraklasy. Gole strzelili: Ben Lederman w 34 i Marko Poletanović w 45 oraz dla łodzian Karol Czubak w 9 i 82 min.

Mimo braku dwóch doświadczonych piłkarzy Marcina Robaka i Henrika Ojamy, pierwszoligowcy nawet prowadzili po golu głową Karola Czubaka, który w 9. minucie wykorzystał podanie Łukasza Kosakiewicza. Początek należał zresztą do łodzian, bo groźnie atakowali Michael Ameyaw i Mereville Fundambu.

Inicjatywę przejęli jednak rywale, a symbolem przewagi był nie tylko gol wyrównujący 20-letniego Amerykanina Bena Ledermana w 34. min, ale  także bramka w doliczonym czasie gryz wolnego, którego wykonywał Serb Marko Poletanović.

Po przerwie trener Enkeleid Dobi wymienił całą formację defensywną, pozostawiając tylko Filipa Bechta, który już w 19 min, zmienił kontuzjowanego Petara Mikulicia. Był to zarazem pierwszy występ w RTS ostatnio pozyskanych bramkarza Mariusza Mleczko, stopera Michała Grudniewskiego oraz bocznego obrońcy Patryka Stępińskiego, który znów po 6 latach grał w obronie razem z Krystianem Nowakiem.

Nadal drużyna trenera Marka Papszuna przeważała, ale obrona RTS dawała sobie radę. Do tego łodzianie starali się kontratakować i Dominik Kun oraz Mateusz Możdżeń strzelali z dystansu. Na 8 minut przed końcem Mateusz Michalski po akcji lewą stroną zaliczył precyzyjną asystę i Czubak tuż po powrocie na boisko wyrównał. Widzewiacy mogli nawet wygrać, ale piłkę po uderzeniu Fundambu sparował bramkarz, a dobitkę Czubaka z linii bramkowej wybił obrońca Rakowa.

Skład Widzewa przed przerwą: Pawłowski – Kosakiewicz, Rudol, Tanżyna, Mikulić (19. Becht)- Gutowski, Możdżeń, Poczobut, Ameyaw – Fundambu, Czubak.
Po przerwie: Mleczko – Stępiński, Nowak, Grudniewski, Becht – Mąka, Możdżeń (65 Fundambu), Mucha, Kun – Michalski, Prochownik (82, Czubak).

W czwartek o godz. 20.30 Widzew zmierzy się w spotkaniu ligowym w Głogowie z Chrobrym, który także grał mecz kontrolny z zespołem ekstraklasy. W Lubinie zremisował z tamtejszym Zagłębiem 1:1 (Łukasz Poręba 45 – Oliver Prażnovsky 85 z karnego. Cały mecz w drużynie najbliższych rywali łodzian rozegrał 32-letni Tomasz Cywka, który podpisał roczny kontrakt z klubem z Głogowa. To doświadczony pomocnik , który po 9 latach występów w klubach angielskich grał w Wiśle Kraków i Lechu Poznań (nawet w europejskich pucharach). W Chrobrym nie wystąpili bramkarz Kacper Bieszczad (powołany do kadry U-19) oraz trenujący indywidualnie Damian Piotrowski. W sparingu kontuzji doznał Przemysław Stolc, którego przewieziono do szpitala.

W drugiej kolejce I ligi Widzew miał być gospodarzem meczu z ŁKS, ale to spotkanie przełożono na 16 września. Rywale z Alei Unii także zremisowali w sparingu. W Łodzi prowadzili z Radomiakiem 1:0 po golu Łukasza Sekulskiego w 59 min, ale w 88 min wyrównał Karol Podliński i wynik się nie zmienił. ŁKS grał w składzie: Arndt (46, Malarz) – Wolski (46, Nawotka), Moros Gracia (46, Lorenc), Dąbrowski (46, Dampc), Klimczak (46, Rozwandowicz) – Pirulo (46, Srnić) Tosik (46, Gryszkiewicz), Dominquez (46, Sajdak), Trąbka, Ibe-Torti – Corral (46, Sekulski).

W Katowicach drugoligowy GKS pokonał 2:0 w meczu kontrolnym pierwszoligową Odrę Opole, którą zasilił były zawodnik Miedzi Legnica Dawid Kort (25-letni pomocnik podpisał roczny kontrakt). Bramkarz Odry Mateusz Kuchta w meczu z ŁKS naderwał przyczep mięśnia czterogłowego i musi pauzować 6-8 tygodni. Natomiast w meczu PP z Lechem w Opolu 16-letni bramkarz Błażej Sapielak złamał palec.