REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 202
2 wiesia 189
3 mario74... 189
4 Jazz_1910 188
5 conrado... 186
6 RTSAdri... 184
7 siwy071910 182
8 robert77u 181
9 przemyk79 176
10 wirgiliusz 171
REKLAMA
 
Widzew wznowił treningi
 
Poniedziałek, 3. sierpnia 2020, godz. 14:05

W poniedziałek na boisku przy ul. Małachowskiego wznowili treningi piłkarze Widzewa. Były to pierwsze zajęcia pod wodzą nowego trenera Enkeleida Dobiego.

Już wcześniej było wiadomo, że z zespołu beniaminka I ligi odejdą: Patryk Wolański, Hubert Wołąkiewicz, Chris Mandiangu, Łukasz Turzyniecki (który już dołączył do pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec) oraz Kornel Kordas, który powrócił z wypożyczenia do Kielc i trenuje z Koroną, spadkowiczem z ekstraklasy. Zgodę na przedłużenie urlopu o dzień miał Marcel Gąsior, ale pewnym zaskoczeniem był brak podczas treningu Adama Radwańskiego. Absencja ofensywnego pomocnika łodzian rodzi sporo dyskusji i oczekiwany jest oficjalny komunikat w tej sprawie.
REKLAMA


Jedynym nowym zawodnikiem, który brał udział w poniedziałkowych zajęciach jest Bartłomiej Kiełbasa. To ofensywny piłkarz urodzony 16 września 2001 roku. W minionym sezonie wystąpił w dwóch meczach beniaminka ekstraklasy Stali Mielec (2:1 w Legnicy z Miedzią i 0:0 z Puszczą  Niepołomice).

Trenowali także dwaj piłkarze RTS, którzy wrócili z wypożyczeń. 19-letni Michael Ameyaw był wiosną podstawowym zawodnikiem Bytovii i grał w barażu o awans (14 meczów, 2 gole), a Przemysław Banaszak pomógł Łęcznej w zdobyciu mistrzostwa II ligi (5 goli w 17 meczach). Mimo zakończenia w lipcu kontraktu trenuje nadal Daniel Mąka, dla którego najbliższe dni będą decydujące. 

W wewnętrznej gierce, kończącej zajęcia, jednej bramki bronił Wojciech Pawłowski, a drugiej trener bramkarzy Mariusz Jabłoński. Od razu widać, że jednym z priorytetów transferowych będzie pozyskanie bramkarza. Nowy szkoleniowiec wymagał przede wszystkim przyspieszenia gry opartej na szybszych, ostrych podaniach. 

Nadal indywidualnie trenował Przemysław Kita, który dołączy do ekipy w końcówce sierpnia. Natomiast w grze wziął już udział inny „zimowy pechowiec” Krystian Nowak.

Lista uczestniczących w gierce (Wojciech Pawłowski, Filip Becht, Łukasz Kosakiewicz, Krystian Nowak, Marcel Pięczek, Sebastian Rudol, Daniel Tanżyna, Michael Ameyaw, Konrad Gutowski, Bartłomiej Kiełbasa, Daniel Mąka, Mateusz Możdżeń, Henrik Ojamaa, Bartłomiej Poczobut, Robert Prochownik, Przemysław Banaszak, Marcin Robak i Rafał Wolsztyński) zapewne się wydłuży, bo klub prowadzi rozmowy z kilkoma nowymi piłkarzami. Czy zdołała się sfinalizować te negocjacje przed sobotnim pierwszym sparingiem z beniaminkiem II ligi KKS Kalisz? 

Na wtorek zaplanowane są dwa treningi łodzian. Natomiast w środę o godz. 17 w Kutnie rozegrany zostanie finał Totolotek Pucharu Polski Łódzkiego ZPN między trzecioligowymi zespołami Pelikan Łowicz i Unii Skierniewice. Mecz będzie obserwowany także przez przedstawiciela sztabu szkoleniowego Widzewa, bo zwycięzca będzie rywalem RTS w I rundzie krajowego Pucharu Polski w następnym tygodniu.

Bogusław Kukuć