REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 182
2 mario74... 170
3 wiesia 169
4 conrado... 162
5 Jazz_1910 162
6 przemyk79 161
7 robert77u 158
8 siwy071910 157
9 wirgiliusz 156
10 magi 152
REKLAMA
 
Widzew po raz pierwszy w tym składzie
 
Środa, 3. czerwca 2020, godz. 08:08

W środę o godz.19.10 w przedostatnim meczu 23. kolejki Widzew podejmuje Skrę. Arbitrem będzie Marin Kochanek (Opole). 29-letni sędzia prowadził dwa spotkania łodzian: wygrane 2:1 z rezerwami Lecha we Wronkach (podyktował karnego dla gospodarzy) oraz z Gieksą w Łodzi zremisowane 1:1. W poprzednim sezonie najwięcej żółtych kartek (aż 8) pokazał w Częstochowie w meczu Skra – Ruch (1:0).
 
REKLAMA

Faworytem pierwszego po długiej przerwie meczu przy al. Piłsudskiego jest lider II ligi. Wierzę, że łodzianom się uda rewanż za wstydliwą sierpniową porażkę 0:1.

Jednak zwracam uwagę na fakt, że gospodarze wystąpią po raz pierwszy w tym składzie. Taką wyjściową jedenastką widzewiacy nie grali nawet sparingu. To zawsze jest ryzykowne, bo brak automatyzmu w poczynaniach kilku formacji bywa trudny do ukrycia.

Nawet gdyby trener Marcin Kaczmarek bardzo się starał ufać porzekadłu „zwycięskiego składu się nie zmienia”, to nie da się zrealizować tej zasady. W porównaniu do wyjściowej jedenastki, która pokonała 2:1 wicelidera w 22. kolejce, nie może grać w defensywie kontuzjowany Marcel Pięczek, a w drugiej linii strzelec gola w Łęcznej Mateusz Możdżeń, pauzujący za kartki.

Wygląda na to, że Widzew rozpocznie mecz następującą jedenastką: Pawłowski – Kosakiewicz, Wołąkiewicz, Tanżyna, Kordas – Gąsior, Poczobut – Ojamaa, Radwański, Gutowski – Robak.

Ten skład różni się znacząco od zespołu, który zaczynał sierpniowe spotkanie ze Skrą w Częstochowie. Wtedy od początku wystąpiła tylko piątka z wymienionych zawodników RTS.

Zatem dziś w łódzkiej drużynie będą zmiany wymuszone kontuzjami i kartkami. Oczekiwany jest np. występ pomocnika Marcela Gąsiora (na zdjęciu w środku). Były piłkarz Chrobrego Głogów i Stali Mielec wiele miesięcy leczył uraz. Dotąd zaliczył w drugoligowym RTS tylko 3 mecze (łącznie zagrał w końcówkach 37 minut). Chyba nie muszę tłumaczyć jak ewentualny występ byłby ważny dla dalszych losów tego piłkarza.
  
Na debiut w drugiej lidze (nawet już dziś?) może liczyć dwóch nastolatków: pozyskany zimą z UKS SMS Łódź Robert Prochownik oraz uprawniony do gry tuż przed wznowieniem rozgrywek Filip Becht. 

Temu ostatniemu życzymy, by poszedł w ślady urodzonych także w Pabianicach reprezentantów Polski, którzy debiutowali w ekstraklasie jako zawodnicy Widzewa, czyli Pawła Janasa i Piotra Nowaka, a również pochodzących z tego podłódzkiego miasta Przemysława Młynarczyka, Przemysława Kity oraz Andrzeja Kretka, który grał też w RTS i był dwukrotnie trenerem pierwszej drużyny.

Bogusław Kukuć