REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 182
2 mario74... 170
3 wiesia 169
4 conrado... 162
5 Jazz_1910 162
6 przemyk79 161
7 robert77u 158
8 siwy071910 157
9 wirgiliusz 156
10 magi 152
REKLAMA
 
Akademia Widzewa czerpie wzorce... z Athleticu Bilbao!
 
Środa, 4. marca 2020, godz. 18:49; źródło: Widzew Łódź

Większość zespołów Akademii Widzewa w przyszłym tygodniu rozpocznie ligowe granie. Czasu na odpoczynek nie mają też członkowie sztabu widzewskiej kuźni talentów, którzy odbyli staż w Hiszpanii.

Do Kraju Basków udali się Michał Sikorsk, koordynator szkolenia w rocznikach U12-U15 i i dyrektor Akademii Maciej Szymański, którzy mieli okazję zobaczyć funkcjonowanie akademii Deportivo Alaves i Athleticu Bilbao, posiadającego sieć 146 klubów partnerskich.  - W Bilbao wprowadzili system, który pozwala na stałą obserwację wszystkich zawodników. Polega to na tym, że trenerzy w klubach partnerskich są zatrudniani przez Athletic, który dodatkowo wyznacza koordynatorów, przeprowadzających raz w tygodniu hospitacje treningowe. Pozwala to stale obserwować wyróżniających się zawodników oraz ujednolicić program szkolenia. Wszystkie kluby partnerskie Athleticu pracują według jednego schematu przygotowanego przez klub z Bilbao. Nie ma w tym wszystkim przypadku, dzięki czemu piłkarze, którzy rozpoczynający swoją przygodę pod skrzydłami Athleticu posiadają już wymagany zakres umiejętności - opowiedział Sikorski w rozmowie z oficjalną stroną Widzewa.
REKLAMA


Łódzka Akademia nie może pochwalić się jeszcze taką skalą szkolenia i liczbą partnerów w regionie, jednak jak czytamy na stronie widzew.com klub buduje podstawy pod przyszły sukces. - My dopiero zaczynamy intensywniej pracować w tym kierunku. Posiadamy już grono klubów partnerskich, pozyskujemy kolejne, zgłaszają się do nas następni chętni. Przed nami jeszcze długa droga do momentu, kiedy będzie to wyglądać wzorcowo. Jako Akademia oferujemy klubom partnerskim możliwość szkoleń, programy treningowe dla kategorii U8 - U11. Dodatkowo nasz koordynator klubów partnerskich oraz ja jesteśmy obecni na treningach zespołów - mówił Sikorski.

Całą rozmowę z Michałem Sikorskim na temat stażu w Baskonii można przeczytać pod tym linkiem.

Jakub Dyktyński