REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 202
2 wiesia 189
3 mario74... 189
4 Jazz_1910 188
5 conrado... 186
6 RTSAdri... 184
7 siwy071910 182
8 robert77u 181
9 przemyk79 176
10 wirgiliusz 171
REKLAMA
 
Widzewska ofensywa w Tomaszowie Mazowieckim
 
Środa, 4. marca 2020, godz. 15:57; źródło: Widzew Łódź / FC Tomaszów Mazowiecki

O tym, że Tomaszów Mazowiecki jest miastem Widzewa, nie trzeba nikogo przekonywać. Kibice z tej miejscowości od wielu lat licznie wspierają czerwono-biało-czerwonych w trakcie meczów wyjazdowych i domowych, a teraz promują sport i wiedzę o Widzewie Łódź we wszystkich tomaszowskich podstawówkach. 

"Od najmłodszych lat Razem Trenujemy Sport" to nazwa zwycięskiego projektu w lokalnym budzecie obywatelskim, zgłoszonego przez przedstawicieli Fan Clubu Tomaszów Mazowiecki. Inicjatywa polega na organizacji serii spotkań z piłkarzami Widzewa we wszystkich szkołach podstawowych z tego miasta.
REKLAMA

 

 
Do tej pory przedstawiciele klubu odwiedzili 4 placówki: SP nr 6, SP nr 9, SP nr 10 i SP nr 11, w których łącznie ponad półtora tysiąca dzieci ubranych w okazjonalne koszulki odbyło lekcje o zdrowym trybie życie oraz historii Widzewa Łódź. Spotkania z piłkarzami cieszyły ogromnym zainteresowaniem dzieci w każdym wieku. Widzewiacy odpowiadali na wiele pytań dotyczących pracy zawodowego piłkarza oraz dbania o zdrowie. Następnie dzieci brały udział w ciekawych konkursach, w których do wygrania były wyjątkowe widzewskie gadżety. Nie zabrakło też pokazowych meczów pomiędzy zespołami uczniów, kibiców i zawodników.

Po zakończeniu zajęć każdy z uczestników mógł wykonać z piłkarzami pamiątkowe zdjęcie oraz otrzymać autograf, z czego korzystały tłumy uczniów.

Akcja kibiców z Tomaszowa Mazowieckiego ciągle w trwa, a w planach jest jeszcze wizyta w kolejnych 7 placówkach. Jesteśmy przekonani, że wielu uczestników lekcji niedługo zagości na trybunach "Serca Łodzi".

Jakub Dyktyński