9 robert77u 116
10 wiesia 114

Pozostał jeszcze tylko sparing z Ukraińcami

Piątek, 14. lutego 2020, godz. 22:01

Sztab szkoleniowy Widzewa zadecydował, że podczas zgrupowania w tureckiej Alanyi łodzianie rozegrają tylko dwa sparingi. Zaplanowany na sobotę mecz kontrolny z  Krasnodarem został odwołany.

Po środowej porażce 1:3 ze Stalą Mielec widzewiacy zagrają jeszcze tylko z FC Inhulec Petrove we wtorek, 18 lutego o godz. 14 czasu polskiego (godz. 16 w Turcji) i następnego dnia powracają do Polski. Będzie to siódmy tegoroczny sparing ekipy RTS. Rywale zamieszkali w tym samym hotelu co łodzianie. To klub powstały dopiero w 2013 roku (z nazwą zmienioną dwa lata później). Drużyna występuje na zapleczu ukraińskiej ekstraklasy. Zimuje na trzecim miejscu z 37 punktami, za Ruh Vinjiki – 39 pkt i Volinem – 38 pkt. Dziesiąty w tabeli z 32 pkt jest Czernomorec, czyli klub z którym Widzew grał w 1/32 finału Pucharu UEFA w 1995 roku (0:1 w Odessie i 1:0 w Łodzi, awans Ukraińców karnymi 5-6).

Zajmujący trzecie miejsce w II lidze GKS przegrał sparing w Katowicach z pierwszoligową Puszczą Niepołomice 1:2. Drugoligowcy prowadzili po golu Marcina Urynowicza w 26 minucie. Bramki dla zwycięzców strzelili: były widzewiak Piotr Stawarczyk z karnego w 76 minucie i w 86 minucie Łukasz Szczepaniak.

Skład Gieksy: Mrozek (60 Frankowski) – Wojciechowski, Jędrych, Broda (46, Dampc), Rogala – Kiebziak (46, wroński), Stefanowicz (46, Bętkowski) Gałecki, Błąd, Woźniak – Urynowicz. Grali także: Grychtolik, Kurbiel, Michalski, Janiszewski, Szwedzik. Kontuzje leczą: Radek Dejmek i Dominik Bonisławski. Dwóch skrajnych pomocników GKS zmieniło zimą kluby: Mateusz Kompanicki zagra w Błękitnych Stargard, a 20-letni Kacper Tabiś został zawodnikiem Odry Opole.

Szósta w tabeli Stal przegrała mecz kontrolny z Rzeszowie z trzecioligową Wisłą Puławy 2:3. Gole dla beniaminka II ligi strzelili z karnych Robert Trznadel w 4 min i pozyskany zimą z Polonii Warszawa Krystian Pieczara w 72 min. Stal: Bieszczad (46, Kaczorowski) – Trznadel (46, Sierant), Kostkowski (62, Sylwestrzak), Góra (84, Buda), Mozler – Plewka (46, Szczepanek), Kotwica (74, Collard), Reiman (84, Lorek), Michalik (62, Jarecki) – Piąstkowski (46, Szeliga), Goncerz (46, Pieczara). Ostatni, dziesiąty sparing rzeszowianie rozegrają 22 lutego z pierwszoligowcami Bruk Bet Nieciecza.

Dziesięć sparingów ma też w planie wicelider z Łęcznej. Do wykonania tego planu brakuje tylko meczu z pierwszoligowcami: Radomiakiem (15 lutego) oraz GKS Tychy (22 lutego).

Znicz pokonał w Pruszkowie rezerwy Korony Kielce 4:2 po golach Pawła Tarnowskiego 70, 89, Kacpra Falkowskiego 73 oraz Arkadiusza Pyrki 87 min.

W Nowym Targu trzecioligowcy Podhala zremisowali bezbramkowo ze Stalą Stalowa Wola. Drugoligowcy zajmują piętnaste, spadkowe miejsce, ale pamiętać trzeba, że wiosną rozegrają jedynie trzy mecze na boiskach rywali (w tym z Widzewem w 32. kolejce w Łodzi 16 maja o godz. 19.10). Pozostałe spotkania Stalówka rozegra wreszcie w Stalowej Woli na nowym stadionie.

Zamykająca tabelę I ligi Chojnicznka wyjechała na zgrupowanie do Stężycy. Wśród 26 piłkarzy nie ma znanego Emila Drozdowicza i Mateusza Żukowskiego, który wraca do Lechii Gdańsk po skróceniu wypożyczenia. Jest natomiast pozyskany zimą Łukasz Zejdler, który jesienią rozegrał 115 minut w czterech meczach drugoligowych Widzewa.