9 robert77u 116
10 wiesia 114

Wicelider II ligi też przegrał sparing

Niedziela, 9. lutego 2020, godz. 09:23

Pierwsza tegoroczna przegrana 1:2 w Łodzi Widzewa z trzecioligowym KKS Kalisz jest niespodzianką sobotnich sparingów, choć sam rezultat schodzi na dalszy plan wobec poważnych kontuzji dwóch podstawowych piłkarzy łódzkiego lidera II ligi Przemysława Kity i Krystiana Nowaka.

Porażki doznał także wicelider z Łęcznej, który w Stalowej Woli uległ broniącej się przed spadkiem do III ligi Stalówce 0:1. Gola strzelił w 41 minucie Michał Fidziukiewicz.

Łęczna grała w składzie: Rojek – Leandro, Pajnowski, Midzierski, Zagórski – Cierpka, Stromecki, Kalinkowski, Stasiak, Lewandowski – Banaszak. Druga połowa: Kostrzewski – Sasin, Midzierski, Turek, Orłowski – Tymosiak, Wójcik, Cierpka (85, Zdunek), Stasiak (70, zawodnik testowany), Lewandowski (75, Cielebak) – Dzięgielewski. Zwraca uwagę, że trener Kamil Kiereś „miesza” w składzie w sparingach, ale zawsze gra w nich Tomasz Midzierski, 34-letni stoper, mierzący 196 cm wzrostu, a oszczędzany jest doświadczony Paweł Wojciechowski, trzeci na liście strzelców. Sąsiadom w tabeli łodzian poświęcamy więcej miejsca także dlatego, że rewanż za jesienny remis 2:2 widzewiacy grają w Łęcznej już 8 marca o godz. 13.05.

Niezłą strzelaninę urządziła sobie Gieksa. Zimujący na trzecim miejscu katowiczanie pokonali trzecioligowego Gwarka aż 6:0 po golach Adriana Błąda 4, 21, Macieja Stefanowicza 16, Piotra Kurbiela 28, Marcina Urynowicza 49 i Piotra Szwedzika 73.

Czwarta w tabeli II ligi Resovia wygrała z trzecioligową Wisłoką Dębica 1:0 po trafieniu Bartłomieja Wasiluka w 60 minucie. W wyjściowym składzie zwycięzców Widzewa wystąpili dwaj byli zawodnicy RTS: stoper Sebastian Zalepa i napastnik Daniel Świderski, najskuteczniejszy strzelec rzeszowian. W zespole z Dębicy grał obrońca Resovii Bartłomiej Makowski.

Pierwsi wiosenni ligowi rywale Widzewa piłkarze Olimpii zwyciężyli w Elblągu lidera I grupy trzeciej ligi Sokoła Ostróda 1:0. Bramkę zdobył Cezary Demianiuk w 37 minucie.
Drugoligowcy grali w składzie: Madejski – Balewski, Lewandowski, Wenger, Sedlewski – Miller, Kuczałek, Krasa, Szuprytowski, Ryk – Demianiuk. Druga połowa: Rutkowski – Morys, Lewandowski, Wenger, Sedlewski – Miller, Bednarski, Krasa, Prytulak, Demianiuk – Brychlik.

Zajmująca drugie miejsce w I lidze Stal przegrała w Mielcu ze swoją imienniczką z Rzeszowa 1:3. Ewenementem było to, że padły dwa gole samobójcze: Damiana Kostkowskiego w 54 min (dla mielczan) oraz Szymona Stasiaka w 8 min (dla rzeszowian). Pozostałe bramki dla drugoligowców zdobyli: Krystian Pieczara w 29 i Artur Piąstkowski w 76 minucie. W najbliższą środę, 12 lutego, już w Turcji Widzew ma zaplanowany sparing z mieleckim wiceliderem I ligi.

Niespodzianka w Chrząstowicach: pierwszoligowa Odra Opole przegrała mecz kontrolny z broniącą się przed spadkiem drugoligową Skrą Częstochowa aż 0:3. Gole strzelili: Piotr Nocoń oraz dwaj pozyskani zimą piłkarze Adam Mesjasz (były obrońca opolan) i znany w Łodzi Maciej Kazimierowicz.

W każdym sparingu gola dla Polkowic strzela Eryk Sobków. W sobotę było podobnie w meczu kontrolnym w Lubinie, gdzie beniaminek II ligi pokonał czeskiego trzecioligowca FK Prepere 3:0. Pozostałe gole strzelił zawodnik testowany oraz Adam Mazurowski.

Także 3:0 wygrał Bytovia w Stężycy z trzecioligową Radunią. Gole strzelili: Adrian Bielawski w 35 z karnego i Piotr Giel w 69 oraz 90 minucie.

Wyniki pozostałych sparingów drugoligowców: Podhale Nowy Targ – Garbarnia Kraków 0:1 (Grzegorz Marszalik 82 min), Lech II Poznań – Unia Janikowo 0:0, Pogoń Siedlce – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (Maciej Firlej 58 min), GKS Bełchatów – Znicz Pruszków 0:1 (Karol Noiszewski w 14 min z karnego), Gryf Wejherowo – Stolem Gniewino 2:0, Legionovia – Motor Lublin 1:1 (prowadzenie dla beniaminka II ligi Marcin Kluska 64 min).