9 robert77u 116
10 wiesia 114

Pierwszy tegoroczny remis w sparingu Widzewa

Środa, 5. lutego 2020, godz. 18:37

Piłkarze Widzewa rozegrali czwarty tegoroczny mecz kontrolny. W Uniejowie zremisowali 1:1 (0:0) z GKS Jastrzębie, zajmującym siódmą lokatę w I lidze. Pierwszoligowcy prowadzili po samobójczym strzale głową Daniela Tanżyny w 80. minucie, a wyrównał w 90 minucie Przemysław Kita.

Był to pierwszy zimowy sparing łodzian, po trzech wygranych z Unią Janikowo i Olimpią Elbląg po 3:2 oraz Gryfem Wejherowo 4:0. To zarazem pierwszy test rozgrywany na naturalnej, dodajmy dobrze przygotowanej, płycie boiska. Podobnie jak w poprzednich meczach lider II ligi przed przerwą przeważał, ale tym razem w pierwszej połowie gole nie padły. Najlepsze okazje bramkowe miał dwukrotnie Konrad Gutowski. Bramkarz Wojciech Pawłowski znów kończył sparing bez straty gola, nie mając okazji do poważniejszej interwencji.

Po przerwie obraz gry się diametralnie zmienił. Po korektach składu inicjatywę przejął zespół Jastrzębia i Patryk Wolański był kilka razy w poważnych tarapatach. Spisywał się bardzo dobrze i pewnie dotrwałby do końca z czystym kontem gdyby nie zaskoczył go gol strzał głową Daniela Tanżyny. Łodzianie uratowali remis w ostatniej akcji spotkania, kiedy dalekie podanie z prawej Łukasza Kosakiewicza przejął Przemysła Kita i z bliska pokonał Leonida Otczenaszenkę, który w przerwie zastąpił Mariusza Pawełka.

To drugi mecz Widzewa, który Marcin Robak oglądał jako widz. Dla kapitana łodzian wybrano nieco inny cykl przygotowań. Ale na szczęście nie wynika to ze względów zdrowotnych.

W środowym sprawdzianie trener Marcin Kaczmarek przetestował 17 piłkarzy, z których po raz pierwszy w tym roku dwóch grało po 90 minut (młodzieżowcy: Marcin Pięczek i Konrad Gutowski). Warto podkreślić, że siódemka zawodników zaczynała wszystkie cztery sparingi w wyjściowym składzie (Pawłowski, Kosakiewicz, Pięczek, Możdżeń, Poczobut, Radwański, Gutowski). „Odzyskany” zimą Krystian Nowak rozegrał 3 mecze kontrolne od początku. Tym razem zaczynał na środku defensywy razem z Tanżyną.

W zespole GKS zainteresowanie łodzian wzbudzał zwłaszcza Farid Ali. Ten pomocnik grał w drugiej połowie i prezentował się solidnie. Według naszych informacji w tym tygodniu Ukrainiec pochodzący z Bangladeszu ma podpisać z klubem z Jastrzębia nowy, wyższy kontrakt, co stawia chętnych do pozyskania tego piłkarza w trudniejszej sytuacji negocjacyjnej.

W ostatnim sparingu przed wylotem na zgrupowanie do Turcji Widzew zmierzy się w sobotę w południe na boisku przy ul. Małachowskiego z liderem II grupy trzeciej ligi KKS Kalisz.
W Uniejowie Widzew grał w składzie: Pawłowski (46, Wolański) – Kosakiewicz (46, Turzyniecki), Nowak (68, Tanżyna), Tanżyna (46, Rudol), Pięczek – Mandiangu (46, Kita), Możdżeń (46, Gąsior), Poczobut (68, Możdżeń), Radwański (77, Prochownik), Gutowski – Wolsztyński (68, Kosakiewicz).