REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 202
2 wiesia 189
3 mario74... 189
4 Jazz_1910 188
5 conrado... 186
6 RTSAdri... 184
7 siwy071910 182
8 robert77u 181
9 przemyk79 176
10 wirgiliusz 171
REKLAMA
 
Wspominamy mistrzowskie sezony Widzewa
 
Wtorek, 4. lutego 2020, godz. 10:35

W roku jubileuszu 110-lecia Widzewa nie wypada koncentrować uwagi tylko na drugoligowej batalii o wejście piłkarzy legendarnego klubu na zaplecze ekstraklasy.

Tym bardziej, że zimowe miesiące sprowadzają się do korekt składu, żmudnych treningów, sparingów i modłów o to, by wybrańców trenera Marcina Kaczmarka omijały kontuzje i dopisywało im zdrowie. Na stresy, związane z utrzymaniem przez łodzian pozycji lidera tabeli, trzeba jeszcze nieco poczekać. Poprzedni „okrągły” jubileusz stulecia był ozdobiony powrotem RTS do ekstraklasy. Wierzymy, że ta zbliżająca się wiosna też skróci dystans łodzian do polskiej klubowej czołówki.
REKLAMA

   
Zarówno na oficjalnej stronie klubowej www.widzew.com jak i nieoficjalnej www.widzewiak.pl, chcemy przypomnieć historię poszczególnych sekcji Widzewa, ważne wydarzenia, czasem tak odległe, że trudno jest zdobyć nawet brązowe „wymęczone” zębem czasu fotografie. 

O ile przypomnienia np. słynnych meczów widzewiaków w europejskich pucharach portale zamieszczają podczas kolejnych rocznic wydarzeń, o tyle zamierzam zapełnić lukę i opisać mistrzowskie sezony Widzewa. Z uwzględnieniem specyfiki każdego z czterech tytułów. Nie będzie potrzeby poszukiwania świadków tych wydarzeń, bo sam oglądałem to na żywo, przez co mam okazję do porównań. Jak widać czasem przydaje się starszy wiek (niż większość z tysięcy kibiców oglądających mecze na stadionie przy al.Piłsudskiego oraz naszych Czytelników). 

Dobrze byłoby także gdyby z tej kroniki mistrzowskich sezonów Widzewa wyciągnęli wnioski porównawcze także obecni sternicy klubu, sztab trenerski i sami piłkarze. Byłbym szczęśliwy gdyby pomogło to w wywalczeniu przez Widzew piątego mistrzostwa.

Oczywiście zachowam chronologię widzewskich tytułów. Tę kronikę zaczniemy zatem od sezonu 1980/1981. Bohaterowie Pierwszego Wielkiego Widzewa są dziś starsi o 40 lat. Wielu z nich już nie ma wśród nas. Pamięć o nich scala kolejne pokolenia Rodziny Widzewa.

Bogusław Kukuć