REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 202
2 wiesia 189
3 mario74... 189
4 Jazz_1910 188
5 conrado... 186
6 RTSAdri... 184
7 siwy071910 182
8 robert77u 181
9 przemyk79 176
10 wirgiliusz 171
REKLAMA
 
Elana może wrócić do gry o awans, pomagając Widzewowi
 
Poniedziałek, 27. stycznia 2020, godz. 15:33

W poprzednim sezonie drugoligowym największymi przegranymi była czwórka zdegradowanych klubów na czele z czternastokrotnym mistrzem Polski Ruchem. O palmę pierwszeństwa mogły też walczyć z zupełnie innych powodów Widzew i Elana, które zmarnowały wiosną znakomitą okazję wejścia do I ligi. O ile łodzianie są na dobrej drodze, by zrehabilitować się za tę wpadkę, bo zimują na pozycji samodzielnego lidera, o tyle drużyna z Torunia jest dopiero dziesiąta i ma 4 punkty straty do szóstej lokaty, uprawniającej do startu w barażach. 

Nie można jednak wykluczyć, że w sezonie 2020/2021 oba zaprzyjaźnione kluby zobaczymy na zapleczu ekstraklasy. Po falstarcie w obecnych rozgrywkach toruński klub zastąpił trenera Ariela Jakubowskiego innym znanym w Łodzi szkoleniowcem Bogusławem Pietrzakiem. Zaczął odrabiać straty i w końcówce jesieni odnotował serial pięciu meczów bez porażki. 
REKLAMA


Dwaj właściciele klubu Maciej Jóźwicki i Adam Krużyński dostali wsparcie Krzysztofa Boluka z grupy kapitałowej handlującej nieruchomościami. Ich doradcą także w sprawach transferowych będzie Mariusz Klimek, były prezes właściciel Ruchu Chorzów. Od 1 marca prezesem Elany zostanie Jacek Bednarz, 53-letni prawnik, pracujący ostatnio jako dyrektor sportowy Piasta Gliwice, a wcześniej Wisły Kraków. Wielu kibiców pamięta pięciokrotnego reprezentanta Polski z boiska, bo rozegrał 317 spotkań w ekstraklasie w Ruchu, Legii oraz Pogoni, strzelając 22 gole.
 
Zimą Elana pozyskała trzech piłkarzy ze Słowacji: bramkarza Patrika Lukaca, pomocnika Lukasa Hrnicara oraz napastnika Marcina Matusa. Torunianie maja wzmocnić się jeszcze stoperem. W zimowych sparingach pokonali w Toruniu Nielbę Wągrowiec 3:0 i Elblągu Olimpię 2:1, a 1 lutego zagrają mecz kontrolny z Unia Janikowo.

Na toruńskim stadionie jest już sztuczne oświetlenie, a pierwszy mecz przy światłach zapowiada się szlagierowo. 29 lutego o godz. 20.08 wystąpi tam Górnik Łęczna. Pikanterii dodaje fakt, że Elana była jedynym zespołem, który wygrał na boisku wicelidera tabeli (3:1). Dodajmy, że w Toruniu czwarty zespół poprzedniego sezonu podejmować będzie także innych najgroźniejszych konkurentów Widzewa, czyli Gieksę oraz Resovię.

Łodzianie już mają za sobą występ w Toruniu (wygrany szczęśliwie 1:0) i rewanż z Elaną zostanie rozegrany przy Al. Piłsudskiego dopiero w 29.kolejce w ostatni weekend kwietnia.                                                   
 

Bogusław Kukuć