Widzew polubił sparingi wygrane 3:2

Sobota, 25. stycznia 2020, godz. 19:47

W drugim tegorocznym meczu kontrolnym Widzew wygrał w Cetniewie z piątą w I lidze Olimpią Grudziądz 3:2. Lider II ligi prowadził już 3:0 po golach Marcina Robaka w 37 min., Adama Radwańskiego w 41 min. oraz Rafała Wolsztyńskiego (na zdjęciu) w 66 min., ale po korektach składu łodzianie oddali inicjatywę i rywale zdobyli dwie bramki: Jose Embalo wykorzystał karnego w 79 minucie, a młodzieżowiec Piotr Janczukowicz 7 minut przed końcem ustalił wynik sparingu.

Jak widać łodzianie polubili zwycięstwa 3:2, bo takim rezultatem zakończył się także pierwszy styczniowy sparing z Unią Janikowo w Łodzi. W piątek, 31 stycznia, na zakończenie zgrupowania łodzianie zagrają sparing z drugoligowcami Gryfa Wejherowo. Widzew w sobotę zaczął następującą jedenastką wyjściową: Pawłowski – Kosakiewicz, Nowak, Tanżyna, Pięczek – Kita, Możdżeń, Poczobut, Gutowski – Radwański – Robak. Druga połowa: Wolański – Turzyniecki, Rudol, Nowak (68, Tanżyna), Pięczek (76, Becht) – Mandiangu, Gąsior, Zajdler, Radwański (68, Kita) Prochownik – Wolsztyński.

Drugiej tegorocznej porażki w Elblągu doznał najbliższy wiosenny ligowy rywal łodzian, czyli zespół Olimpii. Wybrańcy trenera Adama Noconia przegrali z Elaną Toruń 1:2. Gole zdobyli: Kamil Wenger 32 oraz dla gości Dominik Kościelniak w 30 min i Lukas Hrnacar w 52 min. Gospodarze grali w składzie: Rutkowski – Morys, Lewandowski, Wenger, Sedlewski – Miller, Kuczałek, Bednarski, Prytulak, Ryk – Demianiuk. Druga połowa: Madejski – Balewski, Wierzba, Sarnowski, Ziewiec – Bucio, Bednarski, Krasa, Mianowski, Ryk – Branecki. Zwraca uwagę brak kluczowych zawodników gospodarzy Szuprytowskiego i Brychlika.

Nadal bez wygranej w sparingach jest Łęczna. Wicelider II ligi zremisował na boisku Junaka Słocina w 45-minutowym meczu z trzecioligową Wisłą Sandomierz 0:0 oraz przegrał 0:2 ze Stalą Stalowa Wola (oba gole strzelił Piotr Głowacki). Stalówka wygrała także mecz z pierwszoligowym Bruk Bet Nieciecza 2:0 po bramkach Michała Płonki w 54 min oraz pozyskanego z Wisły Puławy Piotra Zmoszyńskiego w 70 min. W tym sparingu karnych nie wykorzystali Krzysztof Kiercz (Stal) w 28 min oraz Vlastimil Jovanović (Bruk Bet) w 67 min.

Pierwszej porażki w tegorocznych sparingach doznał beniaminek II ligi z Polkowic. W Grodzisku Wielkopolskim przegrał z Odrą Opole 1:2. Prowadzenie dla pierwszoligowców zdobył 53 min były widzewiak Arkadiusz Piech.

Aż 3 gole strzelił podczas meczu kontrolnego w Popowie Aleksandr Jacenko i rezerwy Lecha pokonały trzecioligowców Nielby Wągrowiec 3:1.

Znicz przegrał w Pruszkowie z trzecioligowym Sokołem Aleksandrów 0:2. Gole dla trzecioligowców strzelili Jakub Zagórski w 1. min i Bartłomiej Maćczak w 5 min.

Drugoligowcy Błękitnych w Stargardzie w meczu kontrolnym z Gwardią Koszalin przegrywali od 47 minuty po golu Sebastiana Deji, lecz wygrali po trafieniach Pawła Łysiaka w 58 min z karnego, Krystiana Mądrowskiego w 72 min,  i Pawła Bednarskiego w 73 min.

Dwa sparingi drugoligowców z trzecioligowcami Resovia – Motor Lublin oraz Pogoń Siedlce – Hetman Zamość zakończyły się bezbramkowymi remisami.

20-letni Karol Jaksik został wypożyczony na pół roku z Górnika Zabrze do Pogoni Siedlce.