9 robert77u 116
10 wiesia 114

Już drugi wygrany sparing Gieksy

Sobota, 18. stycznia 2020, godz. 21:08

W sobotę grały sparingi niemal wszystkie kluby występujące na centralnym szczeblu rozgrywek, w tym Widzew, który w pierwszym meczu kontrolnym zwyciężył w Łodzi trzecioligowców Unii Janikowo 3:2 (1:0).

Zwraca uwagę już drugi wygrany sparing GKS Katowice, który pokonał grające w III lidzie rezerwy Górnika Zabrze 3:1. Katowiczanie przegrywali od 21 min. po golu Dominika Skiby, ale bramki Kamila Bętkowskiego w 65 min. i Patryka Szwedzika w 85 i 90 min. przesądziły o wygranej trzeciej drużyny tabeli II ligi. Skład GKS:  Mrozek – Wojciechowski (46, Michalski), Jędrych (46, Habusta), Janiszewski(46, Broda), Rogala (46, Kompanicki) – Woźniak (46, Bętkowski), Stefanowicz (46 Tabiś), Gałeck (Grychtolik), Wroński (46 Kiebziak), Bład (46, Urynowicz), Rogalski (46, Kurbiel). Szwedzik, który wszedł w końcówce i przesądził o wygranej. Następny mecz kontrolny drużyna trenera Rafała Góraka rozegra z pierwszoligowym Podbeskidziem 25 stycznia.

Wicelider II ligi zespół Łęcznej na swoim bocznym boisku tylko zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 1:1. Trzecioligowcy prowadzili od 24 minuty po golu byłego widzewiaka Radosława Kursy, lecz 14 minut przed końcem Marcin Stromecki wyrównał. Skład gospodarzy: Kostrzewski – Zagórski, Baranowski, Szczerba, Leandro, zawodnik testowany, Lewandowski (26, Goliński), Wójcik, Tymosiak, Stasiak, Banaszak. Druga połowa: Rojek – Orłowski, Midzierski, Turek, Sasin, zawodnik testowany, Szczerba (72, Witek), Stromecki, Dzięgielewski (72 Cielebiak), Wojciechowski. Kolejny sparing drużyna trenera Kamila Kieresia rozegra 22 stycznia z Motorem Lublin.

Na bocznym boisku MOSiR w Mielcu czwarta w II lidze Resovia zremisowała 1:1 z pierwszoligową Puszczą Niepołomice. W 10. minucie gola strzelił były widzewiak Daniel Świderski, lecz 11 minut później wyrównał Konrad Stępień i wynik się nie zmienił. Skład drugoligowców: Daniel – Gieniec, Zalepa, Kubowicz, Mikulec – Grabowski, Radulj, Kaliniec, Gancarczyk – Dziubiński, Świderski. Druga połowa: Zapytowski – Kantor, Persak, Adamski, Kurek – Hajduk, Płatek, Domoń, zawodnik testowany, Krykun – Twardowski. Kolejny sparing Resovia rozegra z Motorem Lublin 25 stycznia.

Pierwszy tegoroczny rywal łodzian, czyli Olimpia Elbląg, przegrała u siebie mecz kontrolny z pierwszoligową Olimpią Grudziądz 1:2. Drugoligowcy prowadzili po golu byłego widzewiaka Michała Millera w 9. minucie, lecz bramki Jose Embalo w karnego w 17 minucie oraz Roberta Ziętarskiego w 65 minucie przesądziły o wygranej beniaminka I ligi. Skład drużyny trenera Adama Noconia: Madejski (46, Rutkowski, Kapłon) – Sedlewski (46 Morys), Lewandowski 946, Wierzba), Wenger (46, Bednarski), Balewski (Ziewiec) – Miller (46 Kiełtyka), Kucałek, Krasa (Milanowski), Szuprykowski (46, Ryk), Demianiuk (Branecki) – Brychlik (60, Prytulak). W trzecim tegorocznym sparingu Olimpia zagra w Elblągu 25 stycznia z Elaną Toruń.

W Nowym Sączu szósta w tabeli II ligi Stal Rzeszów rozegrała sparing 3 razy 35 minut z tamtejszą pierwszoligową Sandecją. Wygrali drugoligowcy 4:3 po golach Piotra Głowackiego w 15 min., Kacpra Durdy (testowany piłkarz Lecha Poznań) w 49 i 100 min. oraz Wojciecha Reimana w 54 min. 25 stycznia rzeszowianie grają dwa mecze kontrolne z Łęczną i Wisłą Sandomierz.

Pozostałe sparingi drugoligowców: Bytovia – Chemik Bydgoszcz 2:1 (gole dla zwycięzców: Sebastian Golak i Piotr Giel), Garbarnia – Węgrzcanka 6:0 (Michał Feliks, Jakub Kowalski karny, Grzegorza Marszalik, Krzysztof Szewczyk 2, Norbert Bierówka), Legionovia – Broń Radom 1:2 (prowadzenie Patryk Koziara z karnego), Ślęza Wrocław – Polkowice 1:2 ( bramki dla drugoligowców Michał Bednarski 47 i 51 min), Pogoń Siedlce – Wisła Puławy 0:0, Błękitni Stargard – Bałtyk Koszalin 3:2 (Michał Cywiński, Krystian Sanocki, Krystian Mądrowski), Elana Toruń – Nielba Wągrowiec 3:0 (Sebastian Rak, Kacper Jóźwicki, Krzysztof Kołodziej), Lech II Poznań – Polonia Leszno 2:0 (obie bramki Hubert Sobol), Znicz Pruszków – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:1, Stal Stalowa Wola – Wisła Sandomierz 1:0 (Tomasz Płonka), Gryf Wejherowo – Gwardia Koszalin 4:2 (zawodnik testowany, Oskar Sikorski, Michał Gabor, Jakub Kwidziński), Skra Częstochowa – Stal Brzeg 2:0 (zawodnik testowany, Radosław Gołębiowski).