9 Bogdan 122
10 magi 122

Widzewiacy wygrywają w pierwszym zimowym sparingu

Sobota, 18. stycznia 2020, godz. 16:36

Pięć goli obejrzeli kibice, którzy postanowili na żywo obejrzeć pierwszy tegoroczny sparing drużyny Widzewa. Jednak nie wszystkie z bramek były autorstwa piłkarzy trenera Marcina Kaczmarka.

Wprawdzie ostatecznie widzewiacy pokonali 3:2 rywali z Unii Janikowo, ale trzecioligowcy okazali się wymagającym sparingpartnerem dla lidera II ligi. Zwłaszcza w drugiej połowie, gdy na boisku pojawili się głównie rezerwowi jesienią gracze Widzewa plus pozyskanym w grudniu młody napastnik Robert Prochownik oraz testowany Fin Martin Kuittinen.

Pierwszy garnitur drużyny Widzewa zaprezentował się dobrze. W 14. minucie gola mógł strzelić Mateusz Możdżeń, ale jego uderzenie minęło bramkę gości. Dziewięć minut później to właśnie ten pomocnik w zespole Widzewa rozpoczął akcję, która zakończyła się bramką. Możdżeń przejął piłkę od jednego z przeciwników i zagrał do Adama Radwańskiego, który podbiegł pod bramkę Unii i dobrym podaniem "obsłużył" Marcina Robaka. Najlepszy strzelec łodzian nie mógł tego zmarnować i zdobył pierwszą widzewską bramkę w 2020 roku.

Tuż po przerwie, gdy na boisku w zespole Widzewa zameldowali się rezerwowi, gospodarze podwyższyli prowadzenie po dośrodkowaniu Prochownika w pole karne i sprytnym dograniu Przemysława Kity do Rafała Wolsztyńskiego. Ten ostatni był dobrze ustawiony i spokojnie skierował piłkę do bramki.

Było już 2:0 dla widzewiaków, ale gości to nie podłamało, bo już po jedenastu kolejnych minutach gry był remis 2:2. Najpierw celnie z dystansu uderzył Gracjan Goździk, a potem Kamil Żylski zaskoczył Patryka Wolańskiego strzałem w długi róg. Przyjezdni mogli nawet objąć prowadzenie, ale wypożyczony z Widzewa Mikołaj Gibas spudłował po strzale głową przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Ostatnie słowo należało jednak do widzewiaków. W 77. minucie Łukasz Zejdler dośrodkował z rzutu rożnego, a celną główką popisał się Przemysław Kita, ustalając wynik meczu na 3:2 dla Widzewa.