9 Bogdan 122
10 magi 122

W poniedziałek Widzew i Elana dołączą do trenujących

Niedziela, 12. stycznia 2020, godz. 09:58

W poniedziałek jako ostatni wznowią treningi dwa kluby drugoligowe: lider tabeli Widzew oraz zimująca na dziesiątym miejscu Elana Toruń.

Długą przerwę zimową miała też Stal Stalowa Wola, ale już rozpoczęła przygotowania. Zajmująca piętnastą, spadkową, lokatę Stalówka straciła Roberta Dadoka. Ten 23-letni pomocnik podpisał półtoraroczny kontrakt z pierwszoligową Stalą Mielec. Jesienią w 20 meczach strzelił najwięcej 7 goli. Nie ma także młodych bramkarzy Łukasza Konefała, który jest testowany przez Gieksę, oraz Krystiana Kalinowskiego, któremu wygasł kontrakt. Nie trenowali także wystawieni na listę transferową Rafał Michalik, Michał Mistrzyk, Michał Płonka i Filip Wójcik. W gronie 26 trenujących byli 31-letni bramkarz Rakowa Dawid Pietrzkiewicz i 26-letni pomocnik Stali Rzeszów Dominik Chromiński (jesienią 1 gol w 15 meczach). Do Stalówki po 3 latach powrócił Tomasz Płonka, napastnik Stali Rzeszów.  Testowano 6 mniej znanych piłkarzy.

Legionovię zasili 23-letni pomocnik Radomiaka Marcin Kluska (2 mecze jesienią w I lidze). Z drugoligowcami z Polkowic trenuje 21-letni napastnik Mateusz Baszak z czwartoligowego Apisu Jędrzychowice.

Na sztucznej nawierzchni Stadionu Narodowego Rugby w Gdyni drugoligowcy rozegrali pierwszy sparing w tym roku. Zamykający tabelę Gryf Wejherowo pokonał trzecioligowców Bałtyka Gdynia 4:0 (gole: Szymon Nowicki, Mikołaj Gabor, Maksymilian Hebel, Oskar Sikorski). W drużynie pokonanych do przerwy wystąpił Marcel Stefaniak, wypożyczony z Widzewa. Z Gryfem sparing rozegrają także widzewiacy (w piątek, 31 stycznia, na zakończenie zgrupowania w Cetniewie).

25 stycznia podczas obozu w Cetniewie Widzew ma grać mecz kontrolny z Olimpią Grudziądz. Zimujący na piątym miejscu beniaminek I ligi w sobotę przegrał 0:3 w Grudziądzu z trzecioligowym Górnikiem Konin. Wynik jest zaskakujący, ale pokonany zespół był oparty na 13 testowanych zawodnikach.