REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 202
2 wiesia 189
3 mario74... 189
4 Jazz_1910 188
5 conrado... 186
6 RTSAdri... 184
7 siwy071910 182
8 robert77u 181
9 przemyk79 176
10 wirgiliusz 171
REKLAMA
 
Tylko trzy kluby II ligi mają jeszcze zimowe ferie
 
Czwartek, 9. stycznia 2020, godz. 20:49

Jeszcze tylko trzy drużyny II ligi nie wznowiły zajęć po zimowej przerwie. W piątek pierwsze zajęcia ma Stal Stalowa Wola, a Elana i Widzew rozpoczną treningi w poniedziałek 13 stycznia.

Wiadomo, że łodzianie wiosną zagrają bez Sebastiana Zielenieckiego, z którym rozwiązano umowę za porozumieniem stron, oraz Michaela Ameyawa, wypożyczonego do Bytovii. Wiele wskazuje na to, że nie będą to jedyne ubytki kadrowe lidera. Dla wielu sympatyków RTS rozstanie z „Zielem” jest zaskoczeniem. Choćby dlatego, że był on pierwszym „setnikiem” od czasu reaktywacji Widzewa (rozegrał ponad 100 meczów ligowych) i dość długo kapitanem zespołu. Ciekawe w którym klubie 16 lutego ten stoper będzie obchodził swoje 25. urodziny.
REKLAMA


W tej sytuacji jest pewne, że wśród nowych piłkarzy łodzian będzie środkowy obrońca. Zwłaszcza, że w pierwszym tegorocznym meczu ligowym z Olimpią w Łodzi nie będzie mógł wystąpić stoper Daniel Tanżyna, odsunięty za kartki, podobnie jak Przemysław Kita.

Rywale z Elbląga, zimujący na piątym miejscu w tabeli, też będą musieli zmienić skład zespołu, który zremisował 1:1 z Widzewem w rundzie jesiennej. Choćby dlatego, że Bruno Żołądź zerwał w grudniu więzadła krzyżowe. W pierwszym treningu nie wzięli też udziału młodzieżowiec Eryk Filipczyk (uraz kości śródstopia) oraz Oleksy Prytulak (przeszedł zabieg usunięcia żylaka). Natomiast wrócili po wyleczeniu długotrwałej kontuzji Michał Kiełtyka, a z wypożyczenia z Sokoła Ostróda 17-letni bramkarz Dawid Kapłon. Ważą się losy rekonwalescenta Macieja Rozumowskiego. 

Przypomnę, że trener Adam Nocoń korzystał jesienią tylko z 18 piłkarzy (najmniej na tym szczeblu rozgrywek), a na pierwszych zajęciach dołączyło do pierwszej drużyny tylko czterech młokosów z rezerw. Ciekawy jest rozkład 8 sparingów Olimpii, która zacznie 15 stycznia ze Stomilem w Cetniewie, 18 stycznia z Olimpią Grudziądz w Elblągu i 25 stycznia z Elaną w Toruniu, a później gra ze słabszymi zespołami (ostatni test 22 lutego z rezerwami Arki w Elblągu).

Wiadomo, że w wiosennym rewanżu w Łodzi w zespole rezerw Lecha nie zagra Tymoteusz Klupś, którego wypożyczył na pół roku Piast Gliwice. Ten 19-latek zagrał jesienią 3 mecze w ekstraklasie i 10 w II lidze (w tym z Widzewem we Wronkach). Także Timur Żamalendinow jest testowany w Uralu Jekaterinburg i może zostać kolegą grających tam byłego widzewiaka Rafała Augustyniaka i byłego legionisty Michała Kucharczyka.
 
Po powrocie do Pogoni Siedlce trener Bartosz Tarachulski (4 gole dla Widzewa wiosną 2001 roku) w pierwszych tegorocznych zajęciach nie miał już zawieszonych na pół roku zawodników (Artura Balickiego, Aye Diofa, Kacpra Falona, Marcina Kozłowskiego, Sebastiana Krawczyka, Tomasza Margola i Piotra Smołucha) oraz przeziębionego Tomasza Wełny. Trenowało spora piłkarzy czwartoligowych rezerw (m.in. były widzewiak Przemysław Rodak).

Garbarnia pozyskała Błażeja Radwanka, 21-letniego pomocnika, który jesienią rozegrał 6 spotkań w Zagłębiu Sosnowiec i strzelił jednego gola.

Beniaminek z Polkowic wznowił treningi bez Macieja Bancewicza. Zdobywca 5 bramek zerwał więzadło krzyżowe.

Błękitni Stargard stracili nie tylko Piotra Kurbiela, który zasilił zimą Gieksę, ale także Oskara Nowaka (18-letni pomocnik, który jesienią rozegrał 13 spotkań, zasilił Wigry Suwałki).

Bogusław Kukuć