REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 202
2 wiesia 189
3 mario74... 189
4 Jazz_1910 188
5 conrado... 186
6 RTSAdri... 184
7 siwy071910 182
8 robert77u 181
9 przemyk79 176
10 wirgiliusz 171
REKLAMA
 
Kłos: "W pierwszej tegorocznej kolejce kibicuję gospodarzom"
 
Niedziela, 5. stycznia 2020, godz. 15:33

Jednym z najlepiej zorientowanych w drugoligowych realiach byłych piłkarzy Widzewa jest 37-letni Robert Kłos. Był obrońcą, który rozegrał 117 meczów w ekstraklasie, w tym 44 w RTS w latach 2006-2008. Trener Michał Probierz powierzył mu obowiązki kapitana łodzian. Teraz jest menedżerem Elany Toruń i prowadzi Akademię Piłkarską dla dzieci.

- Założę się, że 30 listopada 2019 roku miałeś świetny humor. 
REKLAMA

- Rzeczywiście. W kolejce kończącej ubiegłoroczne rozgrywki drugiej ligi Elana zwyciężyła w Elblągu 2:0. Zrewanżowała się za dwie z rzędu porażki w Toruniu. Inna sprawa, że wolałbym żebyśmy wygrali majowy mecz z Olimpią, bo wtedy Elana awansowałaby do I ligi. A tak skończyła na czwartym miejscu. Ale może będziemy w obecnych rozgrywkach w pierwszej szóstce i zrealizujemy ten cel w barażach. Wystartowaliśmy słabo, lecz kryzys zdołaliśmy zażegnać. Nie ponieśliśmy porażek w pięciu meczach z rzędu i mamy tylko 4 punkty mniej od Stali Rzeszów. 

- Widzew będzie podejmował w pierwszym tegorocznym meczu Olimpię, z którą zremisował w Elblągu 1:1. Goście przegrali tylko jeden mecz wyjazdowy.
- Jest zrozumiałe, że w 22. kolejce kibicuję gospodarzom. Przecież Elana też gra u siebie z Łęczną. Gdyby w dziewięciu meczach goście przegrali, to pozycja klubów z Łodzi i Torunia znacząco by się wzmocniła. Wobec obecnego wicelidera Elana nie mamy kompleksów, bo tylko my wygraliśmy w Łęcznej (3:1 – przyp.bk). Widzew też jest faworytem, choć trener rywali Adam Nocoń jest dobrym strategiem, przywiązuje dużą wagę do dyscypliny taktycznej. Piąta w tabeli Olimpia ma solidną defensywę. Straciła tylko dwa gole więcej od łodzian. Zawsze strzela gola gospodarzom. Dlatego wygrała w Rzeszowie z Resovią 1:0 czy zremisowała 1:1 w Katowicach z Gieksą. To zapewne nie będzie formalność dla łodzian. 

- A kto jest faworytem do awansu bez baraży?
- Myślę, że Widzew zachowa lokatę w pierwszej dwójce. Kadrowo jest najmocniejszy. Miał wyjątkowo efektowny finisz, co oznacza, że drużyna trenera Marcina Kaczmarka już się „dotarła”, choć jeszcze np. w Toruniu wygrała 1:0 dość szczęśliwie. Mogą zadecydować mecze między trójką, która zimuje na czołowych miejscach. Ważne będzie nie tylko przygotowanie fizyczne, ale także psychika. W tym elemencie też widzę przewagę łodzian, w szeregach których jest wielu zawodników ogranych w ekstraklasie na czele z Marcinem Robakiem. Pewnie zimą dojdą kolejni. W poprzednim sezonie grający o awans wiosną odnotowali też wpadki z zespołami walczącymi o utrzymanie. Jak łodzianie tego unikną, powinni być pierwszoligowcami już po sezonie zasadniczym.

- Czy na kwietniowy mecz do Łodzi Elana przyjedzie w zmienionym składzie?
- Zaczynamy przygotowania podobnie jak Widzew czyli 13 stycznia. Z 6 sparingów 5 gramy w Toruniu, a tylko jeden właśnie w Elblągu 25 stycznia. Co do korekt personalnych, to dojdzie do nich po testach i meczach kontrolnych. Np. sprawdzimy Karola Żmijewskiego, obrońcę, któremu skończył się kontrakt z Zagłębiem Lubin. Ważne jest, że już jest zdrowy nasz najskuteczniejszy strzelec Filip Kozłowski, który jesienią nie był w pełni sił. Postępy zrobił np. 20-letni pomocnik Dominik Sokół, wypożyczony z Radomiaka. Strzelił 4 gole Stalówce, Resovii, Błękitnym i Olimpii. Trener Bogusław Pietrzak, pochodzący z Łodzi, też będzie się starał zapewne pokazać się z dobrej strony na stadionie przy Piłsudskiego. Poza tym zapowiada się prawdziwe święto zaprzyjaźnionych kibiców Elany oraz Widzewa, o czym przekonaliśmy się podczas poprzednich spotkań w Toruniu i Łodzi.

Bogusław Kukuć