Pierwsze w roku mecze Widzew wygrywa strzelając 2 gole

Środa, 1. stycznia 2020, godz. 12:07

Na pierwsze mecze o punkty w II lidze musimy czekać jeszcze dwa miesiące. Wiadomo, że w 21. kolejce Widzew będzie podejmował Olimpię, z którą w 2019 roku dwukrotnie zremisował w Elblągu po 1:1. Każda wygrana zapewni łodzianom utrzymanie pozycji lidera, a pewnie także powiększenie przewagi nad niektórymi najgroźniejszymi konkurentami.

Wprawdzie przed nami korekty składów, zimowe przygotowania i sparingi drugoligowej osiemnastki, ale można pokusić się o ciekawy horoskop. Na jakiej podstawie? Oto bowiem Widzew po reaktywacji w 2015 roku zawsze zwyciężał w pierwszym spotkaniu ligowym w danym roku i aby było śmieszniej, zawsze łodzianie strzelali dwa gole.

Przypomnijmy. 19 marca 2016 roku w 20. kolejce IV ligi okręgu łódzkiego łodzianie pokonali na boisku SMS w Łodzi Zawiszą Pajęczno 2:0. Gole dla drużyny trenera Marcina Płuski strzelili Kamil Tlaga w 42 min oraz Adrian Budka w 43 min.

12 marca 2017 roku w 18. kolejce grupy I trzeciej ligi w Nowym Dworze Mazowieckim Widzew pokonał tamtejszy Świt 2:1. Był to debiut trenera Przemysława Cecherza. Prowadzenie dla gospodarzy zdobył z karnego w 15 minucie Patryk Szczepański, a wygranej RTS zadecydowały gole Daniela Mąki w 22. minucie z karnego i w 69 minucie.

10 marca 2018 roku w 18. kolejce trzeciej ligi już na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego Widzew zrewanżował się Victorii za porażkę w Sulejówku wygrywając 2:0. Bramki dla zespołu trenera Franciszka Smudy strzelili dwaj Czesi: Robert Demjan w 16 min oraz Marek Zuziak w 54 min.

2 marca 2019 roku w 22. kolejce drugiej ligi prowadzeni przez Radosława Mroczkowskiego widzewiacy pokonali w Wejherowie Gryf 2:1. Dla gospodarzy gola strzelił z karnego Krzysztof Wicki w 49 min, a dla gości Adam Radwański w 22 min oraz Daniel Mąka w 50 min.

Życzymy, by drużyna Widzewa pod wodzą Marcina Kaczmarka także rozpoczęła rok od zwycięstwa. Jeśli coś zmieniać, to może tylko w ilości zdobytych goli. Wszak łodzianie są najbardziej bramkostrzelnym zespołem obecnego sezonu.