Wysoka porażka widzewianek w Lublinie

Środa, 11. grudnia 2019, godz. 20:41

Koszykarki Widzewa nie miały większych szans z zawodniczkami Pszczółki PolskiCukier AZS-UMCS Lublin, które na własnym zwyciężyły 85:52.

Widzew wyjechał na Lubelszczyznę osłabiony brakiem Julii Drop. Łodzianki przez cały mecz były zdecydowanie słabsze, a smutną zapowiedzią przebiegu starcia była pierwsza kwarta, która zakończyła się wynikiem 33:13 dla Pszczółki. Druga część gry dała nadzieję na nawiązanie walki, ponieważ zawodniczkom Wojciecha Szawarskiego udało się wygrać ją 15:13. To był jednak koniec rywalizacji tego dnia, a w drugiej połowie akademiczki spokojnie kontrolowały przebieg starcia.

Widzewianki podobnie jak w spotkaniu z PolskąStrefąInwestycji Eneą AZS Gorzów Wielkopolski pozwoliły przeciwniczkom zbyt łatwo wchodzić pod kosz. Dodatkowo lublinianki były skuteczne w rzucaniu “trójek”. Dobre spotkanie rozegrała Amerykanka Taylor Emery, która zdobyła w środę 15 punktów i zanotowała 5 asyst oraz 2 zbiórki. Ostatecznie Widzew Łódź przegrał z drużyną Pszczółki PolskiCukier AZS-UMCS Lublin 85:52.

Nastepny mecz łodzianki rozegrają w sobotę, o godz. 18:00. Ich rywalkami będzie Wisła Kraków.

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Widzew Łódź 85:52 (33:13, 13:15, 23:12, 17:12)

Skład Widzewa: Emery 15, Vuckovic 13, Jasnowska 11, Gertchen 6,  Gala 5, Bandoch 2, Bilotserkivska, Stępień, Pawlak.