REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 202
2 wiesia 189
3 mario74... 189
4 Jazz_1910 188
5 conrado... 186
6 RTSAdri... 184
7 siwy071910 182
8 robert77u 181
9 przemyk79 176
10 wirgiliusz 171
REKLAMA
 
Młynarczyk: "Sobolewski powiedział, że budujemy Wielki Widzew"
 
Wtorek, 10. grudnia 2019, godz. 20:16; źródło: Widzew Łódź / Radio Łódź

Gościem wtorkowej audycji "Nasz Widzew" nadawanej na antenie Radia Łódź był Józef Młynarczyk, legendarny bramkarz Widzewa i bramkarz reprezentacji stulecia PZPN. W trakcie rozmowy wspominano dawne lata gry zawodnika oraz odniesiono się do aktualnej postawy drużyny z al. Piłsudskiego 138.

Na początku programu odniesiono się do niedawnej gali z okazji 100-lecia PZPN, na której wybrano jedenastkę najlepszpszych reprezentantów w historii polskiej piłki nożnej. - Był to dla mnie wielki zaszczyt. Tego wieczora byłem chyba najszczęśliwszym człowiekiem na tej sali. Cieszę się, że kapituła i głosujący docenili moje osiągnięcia i traktuje ten wybór jako podsumowanie całej mojej kariery sportowej. Jestem ogromnie szczęśliwy. Konkurencja była duża, bo nominowano wielkich zawodników - mówił Młynarczyk w rozmowie z Piotrem Galińskim i Marcinem Tarocińskim,
REKLAMA


Nie zabrakło również wspomnień z czasów gry w Widzewie. - Był wtedy problem ze Stasiem Burzyńskim i zorientowałem się, że łódzki klub potrzebuje doświadczonego bramkarza. W rozmowie z prezesem Sobolewskim padło hasło, że budujemy wielki Widzew i chcemy osiagnąć w pucharach sukcesy. Stąd wzięła się propozycja, by Młynarczyk  zastąpił wielkiego bramkarza jakim był właśnie Burzyński. Odra Opole stawiała przeszkody, ale jednak prezes Sobolewski użył swoich argumentów i znalazłem się w Łodzi - wspominał dwukrotny mistrz Polski z Widzewem i zdobywca Pucharu Europy z FC Porto. 

Legenda Widzewa pozytywnie wypowiedziała się też o teraźniejszych piłkarzach RTS. - Myślę, że Widzew jest na dobrej drodze, by wrócić do Ekstraklasy. Byłem na ostatnich spotkaniach, z resztą łodzianie wysoko je wygrali i mają w swoich szeregach bardzo doświadczonych piłkarzy takich jak Pawłowski, Rudol, Możdżeń, Robak. Myślę, że ten trzon drużyny poprowadził klub do I ligi i tego serdecznie życzę - powiedział Józef Młynarczyk w programie Nasz Widzew.

Jakub Dyktyński