REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 168
2 wiesia 155
3 przemyk79 152
4 mario74... 152
5 Jazz_1910 151
6 rs333 149
7 wirgiliusz 149
8 siwy071910 147
9 magi 147
10 robert77u 147
REKLAMA
 
Środkowy obrońca może odejść z Widzewa
 
Sobota, 7. grudnia 2019, godz. 20:38; źródło: widzew24.pl

Od kilku dni w mediach pojawiają się spekulacje na temat listy piłkarzy, którzy zimą mają pożegnać się z drużyną Widzewa. Dwa pierwsze nazwiska, które ujrzały światło dzienne, nie wywołały wielkiego zdziwienia.

Zwłaszcza w przypadku Łukasza Zejdlera, który jesienią zagrał tylko w czterech meczach Widzewa, w tym w jednym (ze Skrą Częstochowa) od pierwszej minuty. Od 8. kolejki ten środkowy pomocnik nie pojawił się już na drugoligowych boiskach i z każdym tygodniem było widać, że jego notowania maleją u trenera Marcina Kaczmarka.
REKLAMA


Wiadomość o rezygnacji z Christophera Mandiangu zaskoczyła część kibiców, bo mimo że pochodzący z Demokratycznej Republiki Kongo piłkarz często irytował swoją grą fanów Widzewa oraz kolegów z drużyny, to bronił się statystykami w postaci trzech strzelonych goli oraz trzech kolejnych wypracowanych bramek. To jednak nie przekonało Marcina Kaczmarka, który chce zimą sprowadzić w miejsce "Massambinho" kogoś jeszcze lepszego, a z pewnością bardziej świadomego tego, że piłka nożna to gra zespołowa, a nie indywidualne popisy.

Teraz na liście zawodników, z którymi klub ma się zimą pożegnać, pojawiło się nazwisko Sebastiana Zielenieckiego. Jak informuje portal widzew24.pl, środkowy obrońca otrzymał od trenera Kaczmarka wolną rękę w poszukiwaniu klubu. Piłkarz miał usłyszeć od szkoleniowca, że w rundzie wiosennej nie będzie brany pod uwagę jako zawodnik pierwszej jedenastki Widzewa.

Przypomnijmy, że Zieleniecki zaczął sezon jako rezerwowy, ale potem wskoczył do pierwszego składu po tym, jak kilka słabszych występów zanotował ściągnięty latem Sebastian Rudol. "Zielu" zaczął regularnie grać po 90 minut w każdym spotkaniu aż do feralnego występu przeciwko GKS Katowice. Błąd przy stracie bramki kosztował go utratę miejsca w wyjściowym składzie, do którego już nie wrócił.

Ta informacja oznacza, że zimą jednym z celów transferowych Widzewa będzie pozyskanie solidnego środkowego obrońcy. W tym kontekście niedawno pojawiły się w mediach informacje o zainteresowaniu klubu piłkarzem z Ukrainy występującym na tej pozycji. Jednak więcej szczegółów w tej sprawie na razie nie podano.

KW