10 wiesia 114

Rezerwy pożegnały jesień wystrzałowo

Sobota, 7. grudnia 2019, godz. 19:10; źródło: WidzewToMy/lodzkifutbol.pl

Druga drużyna Widzewa już trzy tygodnie temu zakończyła grę w klasie okręgowej, ale to nie oznaczało końca rundy dla drużyny trenerów Jakuba Grzeszczakowskiego i Macieja Sobocińskiego.

Sztab szkoleniowy zaplanował rezerwistom jeszcze dwa mecze sparingowe. W pierwszym, w poprzedni weekend, widzewiacy pokonali 3:2 wicelidera IV ligi łódzkiej - Wartę Sieradz.

Dzisiaj rozegrali drugi sprawdzian, w którym ich rywalem był jeden z konkurentów z klasy okręgowej - Start Brzeziny. W lidze oba zespoły spotkały się na koniec sierpnia na boisku Startu, a mecz zakończył się wysoką wygraną rezerw Widzewa, które pokonały gospodarzy 6:0.

Teraz w sparingu widzewiacy jeszcze bardziej surowo potraktowali rywali z Brzezin, bo strzelili im aż 8 goli nie tracąc przy tym żadnego. Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego pogromu, bo zespół Widzewa zdobył tylko dwie bramki po strzałach Damiana Pokorskiego i Kamila Drążczyka.

Dla zespołu Startu zabójczy okazał się pierwszy kwadrans drugiej połowy, gdy Widzew strzelił 3 gole w 7 minut. Zaczął Jakub Jasiński (na zdjęciu) celnym uderzeniem z rzutu karnego, potem szybko poprawił Michał Chądzyński, a wspomniany Jasiński pięć minut później podwyższył na 5:0.

Trzy następne bramki dla rezerw zdobyli piłkarze wprowadzeni na boisko po przerwie: Jakub Rzepecki, Patryk Glicner i Jakub Koch. Co ciekawe, jesienią pierwszy z nich zaliczył tylko 1 występ w ligowym meczu rezerw (dokładnie 45 minut gry przeciwko Zawiszy Rzgów), a dwóch pozostałych nie wystąpiło w żadnym spotkaniu drugiej drużyny Widzewa w klasie okręgowej w obecnym sezonie. Podobnie jak strzelec gola na 4:0 - Michał Chądzyński.

Teraz przed drugą drużyną Widzewa ostatni tydzień zajęć, a potem odpoczynek, ale nie dla wszystkich, bo sztab szkoleniowy rezerw ma nad czym myśleć przez zimę. Przed zespołem rezerw postawiono cel w postaci awansu do IV ligi i aby go osiągnąć, trzeba dobrze przygotować drużynę do rundy wiosennej.