REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 168
2 wiesia 155
3 przemyk79 152
4 mario74... 152
5 Jazz_1910 151
6 rs333 149
7 wirgiliusz 149
8 siwy071910 147
9 magi 147
10 robert77u 147
REKLAMA
 
Ile będzie transferów do Widzewa? Ilu zawodników odejdzie?
 
Piątek, 6. grudnia 2019, godz. 10:51; źródło: Widzew Łódź

W czwartkowym programie Piłsudskiego 138, którego gościem był trener Marcin Kaczmarek, nie mogło zabraknąć pytania o transfery, które planuje pion sportowy. Szkoleniowiec nie chciał na razie informować o konkretnych nazwiskach. 

Dla wielu kibiców okres transferów jest równie interesujący co rozgrywki ligowe, dlatego nic dziwnego, że jedno z pierwszym pytań do Kaczmarka dotyczyło właśnie rotacji w składzie pierwszej drużyny. - Mam w głowie pewną lista potencjalnych kandydatów do wzmocnienia Widzewa. Te rozmowy są trudne, bo zimowe okienko jest specyficzne. Mało którym zawodnikom kończą się kontrakty, a my jeszcze nie jesteśmy klubem, którego stać na duże transfery gotówkowe i tego na pewno nie będzie. Nie przewidujemy wielkich zmian, bo rewolucja była latem. Myślę, że 3-4 piłkarzy dołączy do Widzewa i podobna grupa z klubu odejdzie - mówił trener w rozmowie z Arkadiuszem Stolarkiem.
REKLAMA


Okienka transferowe to również odejścia z klubu. Nie ulega wątpliwości, że kilku pozyskanych latem zawodników zawiodło lub niespełniło pokładanych w nich oczekiwań. - Jeśli chodzi o rozstania, to jestem już po kilku rozmowach z piłkarzami. Pamiętajmy jednak, że większość z nich, a w zasadzie wszyscy mają ważne kontrakty. Chcemy to w sposób rozsądny przeprowadzić, żeby każdy był zadowolony z tej sytuacji. Niektórzy spodziewali się tego, niektórzy są rozczarowani, ale taka jest specyfika tej pracy, że dochodzi do zmian i rotacji - ujawnił 45-latek, podkreślając jednocześnie, że chce by najpierw o swojej sytuacji piłkarze dowiedzieli się od swojego trenera, a nie z mediów.

- Ciesze się, że nie musimy robić rewolucji jak latem. Po to doszło do dużych zmian latem, żeby teraz były kosmetyczne. Chcę, żeby zespół był jeszcze lepszy, jeszcze bardziej zbilansowany, a rywalizacja na każdej pozycji jeszcze większa - podsumował Marcin Kaczmarek na antenie WidzewTV.

Jakub Dyktyński