9 Bogdan 122
10 magi 122

Ćwierćfinały Pucharu Polski bez drugoligowców

Piątek, 6. grudnia 2019, godz. 08:12

Na 11 marca 2020 roku wyznaczono ćwierćfinały Totolotek Pucharu Polski. Na tym szczeblu nie zagra żaden klub z II ligi. Ostatnich trzech drugoligowców wystąpiło w tym tygodniu w 1/8 finału PP. Wszystkie zostały wyeliminowane, choć te drużyny były gospodarzami.

O jednostronnym meczu w Łęcznej przegranym 0:2 przez wicelidera II ligi z Legią (19 razy PP) już pisaliśmy. W Boguchwale Stal Stalowa Wola uległa pięciokrotnym zdobywcom tego trofeum Lechem Poznań 0:2. W Stargardzie Błękitni doznali porażki 1:2 z pierwszoligową Stalą Mielec.

Bardzo zacięty był mecz pierwszoligowców w Legnicy, gdzie Miedź, która zdobyła PP 1992, pokonała karnymi 4-3 Stomil po dogrywce (1:1). Gospodarze zdołali wyrównać w doliczonym czasie gry drugiej połowy normalnego czasu gry.

Trzecim pierwszoligowcem, który wywalczył awans był GKS Tychy, który wygrał 2:0 z ŁKS.Najciekawszy był mecz w Gdańsku, gdzie broniący trofeum piłkarze Lechii wygrali 3:2 z Zagłębiem Lubin, choć do przerwy przegrywali 0:2. Broniący mistrzostwa Polski Piast Gliwice łatwo wygrał 2:0 w Ząbkach z trzecioligowymi rezerwami Legii.

Jako ostatnia awansowała Cracovia, która w Krakowie pokonała po bezbramkowej dogrywce karnymi 4-1 Raków Częstochowa. Po raz czterdziesty w historii Pucharu Polski o awansie decydowały karne. Pokonani będą mieli okazję do rewanżu już w niedzielę o godz. 12.30 w 18. kolejce ekstraklasy także na stadionie przy ul. Kałuży.

Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się 12 grudnia o godz. 12 w siedzibie PZPN.

Przypominam, że największego pecha w losowaniu miał Widzew, który w 1/32 finału PP trafił na aktualnego lidera ekstraklasy. Po zwycięstwie 2:0 nad Śląskiem Wrocław 2:0 łodzianie przegrali 2:3 w 1/16 finału z kandydatem do dubletu w tym sezonie, czyli Legią. Jak dotąd, w rozgrywkach pucharowych gola warszawskiemu klubowi strzelił wyłącznie lider strzelców II ligi kapitan RTS Marcin Robak.