9 robert77u 116
10 wiesia 114

Wypożyczeni: Banaszak kończy ligowe granie

Wtorek, 3. grudnia 2019, godz. 09:30

Ostatni z grona wypożyczonych widzewiaków - Przemysław Banaszak - zakończył rundę jesienną w lidze. Napastnik zagrał 45 minut w zwycięskim spotkaniu Górnika Łęczna z Górnikiem Polkowice. We wtorek będzie miał szansę wystąpić w meczu pucharowym, przeciwko Legii Warszawa.

Łęcznianie pokonali gości 2:1 w dramatycznych okolicznościach, strzelając zwycięską bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. To arcyważażna wagrana, bo pozwoliła "Dumie Lubelszczyzny" utrzymać kontakt punktowy z Widzewem i przezimować na 2. miejscu w tabeli. Banaszak rozegrał w tym spotkaniu całą drugą połowę i obejrzał drugą żółtą kartkę w tym sezonie. Miał też okazję na udział w bramkowej sytuacji, ale w 53. minucie zdecydował się oddać strzał zamiast podać do lepiej ustawionego Leandro. Uderzenie okazało się niecelne

Łącznie napastnik rozegrał w bieżących rozgrywkach 242 minuty, podczas których zdobył dwie bramki. Trzeba pamiętać, że widzewiak stracił większość rundy przez kontuzję, która wykluczyła go z gry. Liczymy, że Przemek pokaża zimą na co go stać, a nastepnie wywalczy w Łęcznej pierwszy plac!