9 robert77u 97
10 siwy071910 96

II liga: Gole trzech byłych widzewiaków

Sobota, 9. listopada 2019, godz. 20:26

Ważny remis dla Widzewa, dużo rzutów karnych oraz dużo goli byłych widzewiaków - tak w skrócie można podsumować to, co działo się w sobotę podczas 17. kolejki II ligi.

Już wiadomo, że bez względu na wynik niedzielnego spotkania Znicz - Widzew, mistrzem półmetka II ligi został Górnik Łęczna. Na zakończenie pierwszej części sezonu piłkarze trenera Kamila Kieresia wygrali 2:0 z Legionovią na własnym terenie. Jednocześnie do remisu doszło w najważniejszym spotkaniu tej serii, w którym Resovia zremisowała 2:2 u siebie z GKS-em Katowice.

Bardzo szczęśliwie dodajmy, bo goście ze stolicy Górnego Śląska prowadzili już w 24. minucie 2:0, ale w drugiej połowie stracili dwa gole po rzutach karnych celnie strzelanych przez Kamila Radulja. Drugą jedenastkę ten piłkarz zamienił na bramkę w ostatniej minucie meczu! Dzięki temu wynikowi żaden z tych zespołów znacząco nie zwiększył przewagi nad Widzewem.

Drugoligowa sobota była też szczęśliwa dla byłych piłkarzu RTS-u, bo bramki zdobywali Damian Kostkowski (na zdjęciu) dla Stali Rzeszów, oraz Michał Miller (Olimpia Elbląg) i Jakub Kowalski (Garbarnia Kraków) w bezpośrednim meczu ich drużyn. Oby w niedzielę gole strzelali już tylko obecni piłkarze Widzewa.