REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 202
2 wiesia 189
3 mario74... 189
4 Jazz_1910 188
5 conrado... 186
6 RTSAdri... 184
7 siwy071910 182
8 robert77u 181
9 przemyk79 176
10 wirgiliusz 171
REKLAMA
 
Od Pruszkowa do Pruszkowa - karuzela zmian w Widzewie
 
Czwartek, 7. listopada 2019, godz. 11:21

Od ostatniego meczu ze Zniczem minął niecały rok, a w składzie Widzewa zaszły ogromne zmiany. Jedynie Konrad Gutowski jest zawodnikiem obecnej kadry, który zaczął spotkanie w Pruszkowie w poprzednim sezonie w pierwszym składzie i ma szansę zagrać w najbliższą niedzielę od pierwszej minuty.

Starcie rozegrane 24 listopada 2018 roku miało przerwać serię trzech meczów RTS bez zwycięstwa. Widzewiacy rozpoczęli je w następującym składzie: Wolański – Kamiński, Zieleniecki, Wełna, Pięczek – Mąka, Kazimierowicz, Kristo, Gutowski – Banaszak, Mihaljević.  Szansę na występ w nadchodzący weekend miałby też Daniel Mąka, ale ze względu na uraz goleni jest to wykluczone. W kadrze pozostał jeszcze Patryk Wolański, Sebastian Zieleniecki i Marcel Pięczek, ale oni najprawdopodobniej zaczną mecz na ławce. Filip Mihaljević trafił do rezerw, a Przemysław Banaszak i Mikołaj Gibas zostali wypożyczeni.
REKLAMA

Takie zestawienie pokazuje jak duże zmiany zaszły w drużynie w przeciągu zaledwie dwóch okienek transferowych. Podobnego szoku można doznać gdy zorientujemy się, że w przeciągu ostatnich 12 miesięcy Widzew miał czterech trenerów. W poprzednim spotkaniu ze Zniczem szkoleniowcem był Radosław Mroczkowski,  po którym zespół prowadzili kolejno Jacek Paszulewicz, Zbigniew Smółka i Marcin Kaczmarek. Ze złych informacji warto przypomnieć, że w Pruszkowie dalej gra kat Widzewa z ostatniego sezonu, czyli obrońca Marcin Bochenek. Bramki tego zawodnika w końcówkach starć z łodzianami dały Zniczowi remis w “Sercu Łodzi” i trzy punkty na własnym stadionie.

Liczymy, że widzewiacy przełamią się w najbliższą niedzielę i wrócą na zwycięskie tory. Chociaż podobne nadzieje mieliśmy również rok temu, kiedy zawodnicy Radosława Mroczkowskiego mieli wygrać po serii meczów z GKS-em Bełchatów, Olimpią Grudziądz i Rozwojem Katowice, w których zdobyli tylko 2 punkty. W tym sezonie łodzianie są po trzech takich spotkaniach (dwóch ligowych i jednym pucharowym), zakończonych dwoma porażkami i remisem. 


Skład Widzew w meczu ze Zniczem (24.11.2018 r.): Wolański – Kamiński (77, Zuziak), Zieleniecki, Wełna, Pięczek – Mąka (61, Michalski), Kazimierowicz, Kristo, Gutowski (80, Gibas) – Banaszak (71, Demjan), Mihaljević.

 

Jakub Dyktyński