10 robert77u 102

Rezerwy Widzewa straciły pozycję lidera w klasie okręgowej

Poniedziałek, 4. listopada 2019, godz. 17:30

Wystarczył niespełna tydzień, żeby z 5-punktowej przewagi drugiej drużyny Widzewa nad Stalą Głowno w tabeli łódzkiej klasy okręgowej nie został nawet 1 punkt.

Przypomnijmy, że najpierw w bezpośrednim meczu widzewiacy niespodziewanie przegrali u siebie 0:1 z rywalami z Głowna, mimo że do tego spotkania przystąpili niemal w całym składzie złożonym z piłkarzy pierwszego zespołu Widzewa.

Dzięki tej wygranej Stal odrobiła 3 z 5 punktów straty do łodzian. Cztery dni później podopieczni trenerów Jakuba Grzeszczakowskiego i Macieja Sobocińskiego po raz kolejny stracili punkty, tym razem remisując 2:2 w okręgowych derbach Łodzi z UKS SMS. W przeciwieństwie do zawodników Stali, którzy zwycięstwo z Widzewem zapewnili sobie grając w przewadze po czerwonej kartce dla Marcela Gąsiora, widzewiacy nie potrafili w meczu z UKS SMS zamienić na zwycięską bramkę handicapu w postaci usunięcia przez sędziego z boiska jednego z piłkarza rywali już w 45. minucie.

Za to Stal potrafiła wykorzystać kolejną stratę punktów Widzewa i w sobotę rozbiła u siebie 5:0 mocnego Zawiszę Rzgów. Piłkarze z Głowna po raz kolejny nie zmarnowali okazji, grając w liczebnej przewadze już od 35. minuty.

Tym samym zrównali się w tabeli klasy okręgowej z prowadzącymi dotąd rezerwami Widzewa, a dzięki zwycięstwu w niedawnym bezpośrednim spotkaniu, to teraz Stal przewodzi ligowej stawce.

Do zakończenia rundy jesiennej w łódzkiej okręgówce pozostały dwie kolejki. Widzewiacy zagrają najpierw u siebie ze wspomnianym Zawiszą, a potem na wyjeździe z rezerwami KS Kutno. Stal z kolei zmierzy się z KKS Koluszki (wyjazd) i Startem Brzeziny (dom).

Wcześniej, bo już w środę 6 listopada, drugi zespół Widzewa zagra w półfinale okręgowego Pucharu Polski z pierwszą drużyną KS Kutno, obecnym liderem łódzkiej IV ligi. Gospodarzami meczu będą widzewiacy.