9 kosa76 103
10 robert77u 102

Koszykarki postraszyły uczestniczki EuroCup

Poniedziałek, 4. listopada 2019, godz. 14:01

Widzewianki przegrały z faworyzowany Artego Bydgoszcz 74:81, jednak mocno postraszyły rywalki, walcząc o zwycięstwo do końca spotkania.

Trener Wojciech Szarski często powtarza, że zespoły takie jakie jak Artego, które na co dzień walczy o najwyższe cele w lidze i europejskich pucharach, nie są głównym rywalem widzewianek. Szczególnie gdy zespołowi ciągle brakuje dwóch koszykarek do rotacji, a dodatkowo z gry była wyeliminowana Arina Bilotserkivska, a na rozgrzewce urazu doznała Julia Drop.

Rozgrywająca podjęła decyzję o rozegraniu meczu pomimo kontuzji kolana, jednak w przerwie meczu musiała opuścić parkiet. W tym czasie łodzianki starały się nawiązać równorzędną walkę z gośćmi z Bydgoszczy. Pierwsza kwarta zaczęła się od wyrównanej gry, zespoły rzucały punkt za punkt, a wynik oscylował wokół remisu. Powoli jednak zarysowywała się przewaga bydgoszczanek, które odskoczyły na ok. 15 „oczek”. Problemem była słaba skuteczność gospodyń, szczególnie w drugiej kwarcie. Ostatecznie wynik po pierwszej połowie brzmiał 31:47 i wydawało się, że to koniec emocji tego wieczora.

Po przerwie widzewianki wyszły na boisko odmienione. W ciągu 10. minut zmniejszyły stratę do 10 punktów, rzucając celniej od rywalek i zacieśniając szyki w obronie. Dzięki rzutowi Moniki Jasnowskiej równo z syreną kończącą trzecią kwartę stan rywalizacji wynosił już tylko 51:59.

Ostatnia część gry była prawdziwym thrillerem dzięki pościgowi łódzkich koszykarek. Widzewianki zaczęły rzucać „trójki”, redukując na dwie minuty przed końcem stratę do dwóch punktów. Warto podkreślić, że łodzianki mogły liczyć na głośny doping zgromadzonych kibiców, którzy przekrzyczeli zorganizowana grupę fanów przyjezdnych. Niestety, na koniec gospodynie zanotowały kilka prostych strat, przez co straciły szansę na sprawienie dużej niespodzianki, ale zostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie. Taką grę kibice Widzewa życzyliby sobie oglądać w Hali Parkowej jak najczęściej, a ciągły postęp w postawie drużyny daje nadzieje na kilka niespodzianek w tym sezonie.

Widzew Łódź – Artego Bydgoszcz 74:81 (17:26, 14:21, 18:12, 23:23)