REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 138
2 rs333 131
3 przemyk79 129
4 mario74... 127
5 wirgiliusz 126
6 wiesia 124
7 siwy071910 123
8 robert77u 123
9 Bogdan 122
10 magi 122
REKLAMA
 
Pozycja lidera za dziesiątą wygraną
 
Niedziela, 3. listopada 2019, godz. 08:00

Pierwszym drugoligowcem, który odniósł w tym sezonie 10 zwycięstw jest GKS Katowice. Po sobotniej wygranej 2:1 przy Bukowej ze Stalówką piłkarze Gieksy spali przez minioną noc jako liderzy. Nawet wiem, co im się śniło: remis w niedzielnym meczu tzw. telewizyjnym w Łodzi, gdzie o godz. 13.05 Widzew będzie podejmował Resovię. To pozwoliłoby katowiczanom zachować pierwszą lokatę po przedostatniej kolejce rundy jesiennej.

Ponieważ zwycięstwo odniosła także Łęczna (w Rzeszowie ze Stalą 1:0) obie drużyny, które zobaczymy w niedzielę w Łodzi, zostały zepchnięte na trzecie i czwarte miejsce. Powrócić na lokatę w wymarzonej pierwszej dwójce będzie mogła tylko jedna z nich. Dodatkową premią za dziesiąte zwycięstwo będzie powrót na pozycję lidera, a pokonany będzie zajmował czwarte  miejsce.

Tak się składa, że mecz przy alei Piłsudskiego będzie dla obu drużyn pięćdziesiątym spotkaniem od czasu wejścia Widzewa i Resovii na trzeci szczebel rozgrywek w 2018 roku. Czy ta pierwsza pięćdziesiątka będzie smakowała kibicom łódzkiego klubu? Wiadomo, że remis byłby rozczarowaniem, a o pierwszej przegranej w tym sezonie w roli gospodarzy nawet nie chce nam się myśleć.
REKLAMA

Ktoś może mieć pretensje, że nakładamy dodatkowy ciężki plecak odpowiedzialności na plecy łodzian. Lecz w futbolu tak bywa, że są mecze, które mają wyjątkowy ciężar i które trzeba wygrać.

Sobotnie wyniki zmieniły też czołówkę nie tylko w najważniejszej tabeli, ale także mniej istotnych, lecz obrazujących układ sił w obecnej drugoligowej batalii. Po efektownej wygranej 5:0 w Polkowicach z Gryfem, tamtejszy beniaminek dzieli pierwsze miejsce wśród najbardziej bramkostrzelnych drużyn z Resovią (oba zespoły po 28 strzelonych goli). Trzecie miejsce zajmują Widzew i Gieksa (po 27 zdobytych bramek).

Ponieważ sprawdziła się nasza zapowiedź kolejki i Olimpia Elbląg zremisowała w sobotę w Legionowie (2:2), to obecnie najlepiej broniącym zespołem jest Resovia (tylko 12 goli straconych). Będziemy oglądać niedzielny mecz rzeszowian z nadzieją, że łodzianie pozbawią gości tego miana. Bramkarze Widzewa i GKS Katowice stracili dotąd po 14 bramek i dzielą pod tym względem trzecią lokatę.

Bogusław Kukuć