9 kosa76 103
10 robert77u 102

II liga: W Łęcznej z lidera cieszyli się tylko kilka godzin

Sobota, 2. listopada 2019, godz. 21:42

Bardzo dynamicznie zmieniała się sytuacja na szczycie tabeli II ligi podczas sobotniej części 16. kolejki spotkań. Ta zaczynała się z Resovią na pozycji lidera, którą potem zajął Górnik Łęczna. Jednak nie na długo...

Drużyna z Lubelszczyzny wygrała bardzo ważny mecz, bo pokonała w Rzeszowie miejscową Stal. Do sukcesu wystarczył jeden gol, zdobyty w 34. minucie przez Michała Golińskiego. Jednak piłkarze trenera Kamila Kieresia długo liderami ligi nie byli, bo swój mecz wygrali również zawodnicy GKS-u Katowice.

Zespół ze stolicy Górnego Śląska zrewanżował się Stali Stalowa Wola za niedawne wyeliminowanie z Pucharu Polski i wygrał 2:1, chociaż, co ciekawe, na minutę przed końcem wynik brzmiał 1:0. Katowiczanie w 90. minucie podwyższyli prowadzenie, ale goście zdołali jeszcze zdobyć honorową bramkę.

Warto też odnotować dobrą formę innej górniczej ekipy. Beniaminek z Polkowic rozbił 5:0 Gryfa Wejherowo. W 4 ostatnich kolejkach zespół z Dolnego Śląska strzelił aż 14 goli i zdobył 10 z 12 możliwych punktów.

W niedzielnym hicie kolejki tylko wygrana Widzewa lub Resovii pozwoli jednemu z tych zespołów objąć prowadzenie w tabeli. W przypadku remisu na pierwszym miejscu pozostanie GKS Katowice.