REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 202
2 wiesia 189
3 mario74... 189
4 Jazz_1910 188
5 conrado... 186
6 RTSAdri... 184
7 siwy071910 182
8 robert77u 181
9 przemyk79 176
10 wirgiliusz 171
REKLAMA
 
Kaczmarek: "Resovia będzie grała mocno ukierunkowana na szybki atak"
 
Sobota, 2. listopada 2019, godz. 11:33

Już jutro widzewiacy rozegrają kolejne ligowe spotkanie. Tym razem na stadion przy alei Piłsudskiego przyjedzie liderująca stawce drugoligowców Resovia. O tym meczu wypowiedział się dzisiaj Marcin Kaczmarek.

Zdaniem szkoleniowca to dobrze, że spotkanie odbędzie się dopiero w niedzielę. - Telewizja ma swoje prawa, a nam też pasowało żeby ten mecz grać w niedzielę. Chcieliśmy mieć jeden dzień więcej na regenerację, więc nie narzekamy, tylko musimy się do tego dostosować.  W dużej mierze skupiliśmy się na tym, żeby zregenerować piłkarzy po ciężkim meczu z Legią. Myślę, że to nam się udało. Dzisiaj mamy trening przedmeczowy. Tego czasu nie zostało zbyt wiele, ale jesteśmy optymistycznie i pozytywnie nastawieni do spotkania z Resovią - powiedział Kaczmarek.
REKLAMA

Trener Widzewa zauważył, że mecz z Resovią będzie pewnie różnił się od tego ostatniego pucharowego z Legią Warszawa. - Każdy taki mecz musi dawać "kopa" piłkarzom, dodatkowe impulsy. Zrobiliśmy analizę tego spotkania i pokazaliśmy zawodnikom, że jeżeli można z Legią momentami bardzo dobrze grać w piłkę, to trzeba przekładać to bezpośrednio na mecze ligowe, gdzie teoretycznie powinno być łatwiej. Natomiast życie pokazuje, że musimy się mocno koncentrować na tych spotkaniach ligowych, bo w nich nic nie przychodzi łatwo. Każdy rywal chce się pokazać na Widzewie z najlepszej strony i z pewnością tak będzie również jutro. Bo znowu te role się odwrócą. To my jesteśmy faworytem i my musimy, a przeciwnicy mogą - oznajmił szkoleniowiec.

Marcin Kaczmarek nie ukrywał, czego spodziewa się po najbliższym rywalu Widzewa. - Na pewno to będzie mecz w którym będziemy mieli i powinniśmy mieć więcej posiadania piłki. Będziemy też musieli kreować zdecydowanie więcej sytuacji, żeby zamienić je na bramki. Myślę, że Resovia będzie grała mocno ukierunkowana na szybki atak, bo to robią dobrze. Mają naprawdę kilku zawodników z takim przysłowiowym "gazem", czyl takich bardzo szybkich, którzy będą nam tu chcieli napsuć krwi i musimy być na to przygotowani.

Mecz Widzew - Resovia zostanie rozegrany w niedzielę 3 listopada, o godzinie 13:05.

JD/KW