9 kosa76 103
10 robert77u 102

Rezerwy Widzewa ponownie straciły punkty

Sobota, 2. listopada 2019, godz. 09:34; źródło: lodzkifutbol.pl

Po serii efektownych zwycięstw przyszedł okres słabszej gry w wykonaniu drużyny rezerw Widzewa. Najpierw była porażka 0:1 u siebie ze Stalą Głowno, a teraz strata kolejnych punktów w "okręgowych derbach Łodzi" z UKS SMS Łódź.

Tym razem podopieczni trenerów Macieja Sobocińskiego i Jakuba Grzeszczakowskiego zagrali w składzie złożonym z piłkarzy na codzień występujących w drugim zespole Widzewa. Jedynie Kamil Piskorski mógł być kojarzony z pierwszą drużyną, bo w tygodniach poprzedzających mecze II ligi bierze udział w treningach zespołu trenera Marcina Kaczmarka.

Mecz rozegrany na boisku przy ul. Milionowej nie zaczął się dobrze dla widzewiaków, bo już w 6. minucie stracili gola. Po straconej bramce Widzew ruszył do ataku i 18 minut później doprowadził do wyrównania po strzale Dawida Telestaka.

Jednak w końcówce pierwszej połowy piłkarze UKS SMS ponownie wyszli na prowadzenie, a chwilę później osłabili się na drugą część spotkania, bo czerwoną kartkę za faul ujrzał Piotr Rubacki, obrońca drużyny gospodarzy.

Ta sytuacja dawała widzewskim rezerwistom duże szanse na odrobienie strat po przerwie, a nawet pokuszenie się o wygraną, ale... tak się nie stało. Przewaga liczebna plus ofensywna gra przyniosły tylko jednego gola dla widzewiaków, strzelonego już w 50. minucie przez Mateusza Malca.

Później zespół Widzewa miał kilka naprawdę dobrych okazji do zdobycia zwycięskiego gola, ale piłka ani razu nie wpadła do bramki drużyny UKS SMS. Remis 2:2 oznaczał kolejną stratę punktów lidera łódzkiej klasy okręgowej. Jeżeli dzisiaj Stal Głowno pokona u siebie Zawiszę Rzgów, to wyprzedzi widzewiaków w ligowej tabeli...