Legia straszy przed Pucharem Polski. Siedem goli strzelonych Wiśle Kraków

Niedziela, 27. października 2019, godz. 19:19

Zapewne wielu kibiców Widzewa Łódź, a pewnie i sztab trenerski, oglądało potyczkę ligową Legii Warszawa z Wisłą Kraków. Właściwym było pytanie, czy ta Legia taka mocna, czy może Wisła słaba? Odpowiedź poznamy… za kilka dni.

Trzeba jednak przyznać, że wicemistrzowie Polski wygrali ten mecz lekko, łatwo i przyjemnie. Nieszczęście krakowskiego klubu zaczęło się już na samym początku. Michał Karbownik w polu karnym otrzymał podanie od Arvydasa Novikovasa, a po dograniu przed bramkę do piłki dopadł Luquinhas otwierając wynik. Stołeczny zespół napierał i w końcu w 18. minucie do siatki trafił Jose Kante. Asystował mu Paweł Wszołek.

"Biała Gwiazda” nie potrafią się pozbierać, a już w 32. minucie otrzymała trzeci cios. W rolę asystenta wcielił się Domagoj Antolić, który dobrze dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Kante. Legii było wciąż mało i dalej atakowała oraz stwarzała sobie okazje. W 52. minucie rzut karny wykonywał reprezentant Gwinei, obronił Michał Buchalik, lecz napastnik był bezwzględny i skompletował hattricka.

To nadal nie był koniec popisów. W 74. minucie Novikovas wykorzystał prezent od obrońcy Wisły i z około 18 metrów nie dał szans Buchalikowi. W 80. minucie Wszołek dostał piłkę wystawioną z lewej strony w pole karne przez Litwina i zrobiło się 6:0. Tuż przed ostatnim gwizdkiem Wisła… oddała piłkę Legii, Wszołek dośrodkował na głowę do Jarosława Niezgody, który uderzeniem głowa dopełnił dzieła zniszczenia.

Zerknęliśmy też na skład rezerw Legii, które w III lidze zremisowały 1:1 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Nie było graczy z „jedynki”, zatem być może w Sercu Łodzi zobaczymy znacząco inny skład.

Legia Warszawa - Wisła Kraków 7:0 (3:0)