9 Motylan... 71
10 robert77u 70

Ambitne łodzianki wracają z Polkowic na tarczy

Poniedziałek, 7. października 2019, godz. 19:45

Łodzianki w inauguracyjnym spotkaniu sezonu 2019/20 Energa Basket Ligi Kobiet postawiły rywalkom z CCC Polkowice trudne warunki, ale ostatecznie przegrały pierwszy mecz 78:57.

Widzewianki nie były faworytkami niedzielnego starcia. Mające problemy kadrowy zespół, miał rywalizować z koszykarkami mistrza Polski, którego ambicją jest obrona tytułu. Początek spotkania był jednak zaskakujący, bo podopieczne Wojciecha Szawarskiego grały bez kompleksów, narzucając własny styl. Dało to efekt w postaci małej sensacji, bo Widzew prowadził do przerwy z utytułowanym rywalem 35:33.

W drugiej połowie gospodynie „wrzuciły wyższy bieg” i pozbawiły łódzkie koszykarki złudzeń o wywiezieniu 2 punktów z Polkowic. Szczególnie skuteczna była Greczynka Artemis Spatau, zdobywczyni 26 punktów i 7 zbiórek. Problemem gości był brak sił spowodowany krótką ławką, czego spodziewano się przed rozpoczęciem sezonu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem CCC Polkowice 79:57, ale łodzianki, szczególnie w trzeciej kwarcie, pokazały bardzo ciekawą koszykówkę. To dobry prognostyk przed kolejnym spotkaniami, ale niezbędne są wzmocnienia, które pozwolą na większą rotację w składzie Widzewa.

CCC Polkowice - Widzew Łódź 79:57 (23:16, 10:19, 26:13, 20:9)