10 robert77u 70

Górnicy z 5. zwycięstwem z rzędu

Piątek, 20. września 2019, godz. 21:59

W pierwszym meczu 10. serii gier Górnik Łęczna pokonał Gryf Wejherowo.

Łęcznianie wyszli na prowadzenie w 31. minucie, za sprawą Arona Stasiaka, a pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy. Co ciekawe, piątkowy mecz był jednocześnie zwieńczeniem obchodów 40-lecia Górnika. Z tej okazji bilety na spotkanie były darmowe, a sponsor klubu przygotował dla kibiców 3 tysiące kubeczków z piwem.

W drugiej części Górnik urzymał prowadzenie, ale musiał radzić sobie w dziesieciu. W 56. minucie czerwoną kartkę zobaczył Paweł Wojciechowski, a goście zyskali 30 minut gry w przewadze, Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0, a zespół prowadzony przez Kamila Kieresia odniósł 5. zwycięstwo z rzędu. Dzięki kolejnej wygranie "Duma Lubelszczyzny" objęła, przynajmniej do soboty, pozycję lidera.