9 mario74... 49
10 rexsar 48

Dziewiąty gol Chorwata i pierwsza bramka weterana

Czwartek, 12. września 2019, godz. 13:20; źródło: lodzkifutbol.pl

Rezerwy Widzewa grające w grupie łódzkie klasy okręgowej nie zwalniają tempa. Tym razem podopieczni trenerów Jakuba Grzeszczakowskiego i Macieja Sobocińskiego w środowe popołudnie pokonali 5:0 na wyjeździe drugą drużynę Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Wynik meczu otworzył już w 7. minucie Filip Mihaljević. Dla Chorwata była to już dziewiąta bramka zdobyta w tym sezonie klasy okręgowej. Mihajlević zagrał w ataku od pierwszej minuty razem z widzewskim weteranem, Andrzejem Rybskim, który... też trafił do bramki Sokoła na sześć minut przed końcem pierwszej połowy. Był to jego pierwszy gol strzelony dla Widzewa po ponad 14 latach przerwy, w czasie których bronił barw innych klubów.

Dzięki wysokiej wygranej z rezerwami Sokoła, druga drużyna Widzewa umocniła się w ścisłej czołówce tabeli łódzkiej ligi okręgowej. Po pięciu kolejkach zajmuje 2. miejsce i ma tyle samo punktów (15) co prowadząca Stal Głowno oraz trzeci GKS Ksawerów. Zespół z Głowna jest pierwszy, bo gra jeszcze skuteczniej niż widzewiacy. We wczorajszej kolejce pokonał na wyjeździe 6:2 drużynę UKS SMS Łódź i może pochwalić się bilansem bramek 34-2 przy 23-2 Widzewa.

W najbliższej, 6. kolejce, widzewskie rezerwy na własnym boisku podejmą w niedzielę 15 września GLKS Sarnów/Dalików. Mecz zaplanowano na godzinę 11:00 na boisku przy ul. Małachowskiego.