REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 Papi11 59
2 cypek1910 56
3 abel55 54
4 kris64 54
5 wiesia 52
6 sebalat... 52
7 przemyk79 52
8 rs333 49
9 mario74... 49
10 rexsar 48
REKLAMA
 
Teraz zagramy z najlepszą... defensywą ligi
 
Niedziela, 8. września 2019, godz. 19:45

Mecz z Legionovią już za widzewiakami, a od jutra rozpoczyna się operacja "Garbarnia Kraków". Trzeba się do niej dobrze przygotować, zwłaszcza w grze ofensywnej.

Bo najbliżsi rywale Widzewa szybko pozbierali się po spadku z I ligi i prowadzenie przez trenera Łukasza Surmę, byłego znanego ligowca, który aktualnie jest rekordzistą jeśli chodzi o liczbę meczów rozegranych w Ekstraklasie (559).

Surma piłkarski "chleb" jadł z niejednego "pieca", a grając przeważnie na pozycji defensywnego pomocnika zdobył duże doświadczenie jeśli chodzi o organizację gry i ustawienie zespołu w trakcie spotkania.

Widać to dobrze po obecnym zespole Garbarni, który może nie gra efektownie, ale na pewno efektywnie. W dotychczasowych 8 meczach sezonu 2019/2020 II ligi drużyna z Krakowa doznała tylko 1 porażki i straciła raptem 4 gole.
REKLAMA

To obecnie najlepszy wynik, jeśli chodzi o grę formacji obronnych wszystkich drugoligowców. Co warto zauważyć, dobra gra defensywy Garbarni nabrała regularności, bo spadkowicz z zaplecza Ekstraklasy w pięciu ostatnich meczach tylko w jednym stracił bramkę.

O organizacji gry zespołu z Krakowa mówił po meczu z Garbarnią trener Elany, Ariel Jakubowski: - Przyjechaliśmy do drużyny, która w poprzednich meczach pokazała bardzo dobrą piłkę, organizację gry, to że posiada bardzo dobrych zawodników, a także jest groźna po stałych fragmentach gry. Mocno się na to przygotowywaliśmy.

Piłkarze Widzewa powinni też mieć świadomość, że w najbliższej kolejce może ich znowu czekać walka na boisku z drużyną podobną stylem gry do Legionovii. - Powiedziałem chłopakom w szatni, że dziś ten jeden punkt wytargali, wyszarpali poświęceniem, sercem. Stąd też tyle żółtych kartek. Wszystko to było spowodowane tym, że bardzo chcieliśmy i dlatego dziś ponownie schodzimy niepokonani - powiedział po meczu z Elaną trener Garbarni, Łukasz Surma.

Wszystko wskazuje więc na to, że przed Marcinem Robakiem i resztą drużyny Widzewa kolejne ligowe spotkanie, w którym trzeba będzie walczyć o każdy metr boiska i znaleźć sposób na "zasieki" pod bramką Garbarni.

Kamil Wójkowski