9 mario74... 49
10 rexsar 48

II liga: Banaszak i "Cinek" w roli skutecznych rezerwowych

Niedziela, 8. września 2019, godz. 02:41

W sobotę rozegrano większość spotkań 8. kolejki II ligi. W najciekawszym  Górnik Łęczna po emocjonującej końcówce meczu pokonał 2:1 Resovię.

Przez ponad 70 minut w Łęcznej utrzymywał się wyniki 0:0, ale potem działo się bardzo dużo. Najpierw prowadzenie gościom dał Grzegorz Płatek, ale Resovia długo nie utrzymała prowadzenia. Na pięć minut przed końcem gospodarze wywalczyli rzut karny, który na bramkę zamienił dobrze znany widzewiakom Paweł Wojciechowski.

Trzy minuty później Górnik już prowadził po golu strzelonym przez wypożyczonego z Widzewa Przemysława Banaszaka. Napastnik zaliczył już drugą bramkę z rzędu strzeloną w II lidze po wejściu z ławki rezerwowych.

Z roli jokera wywiązał się też Marcin Kozłowski. Były piłkarz Widzewa pojawił się na boisku w Bytowie w 79. minucie, a już siedem minut później zdobył bramkę pieczętującą wygraną Pogoni Siedlce 3:1 z Bytovią.

Najbliższy rywal Widzewa, Garbarnia Kraków, zremisował u siebie bezbramkowo z Elaną Toruń. Dla ekipy z Krakowa był to czwarty mecz w pięciu ostatnich kolejkach, w którym nie stracili bramki.